Уряд знизив соціальні нормативи користування послугами ЖКГ

Кабінет Міністрів України переглянув у бік зниження окремі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами з урахуванням фактичного споживання енергоносіїв домогосподарствами.

Про це йдеться у постанові КМУ № 51 від 6 лютого 2017 року.

«Кабінет Міністрів України постановляє: 1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 73, ст. 2064; 2015 р., № 87, ст. 2904; 2016 р., № 35, ст. 1367) зміни, що додаються. 2. Ця постанова набирає чинності з 1 травня 2017 року», – сказано у постанові.

Зокрема, переглянуто соціальні нормативи використання:

– теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку з 0,0548 Гкал до 0,0431 Гкал на 1кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
– електричної енергії для індивідуального опалення з 65 кВт·г до 51 кВт·г на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період;
– природного газу для індивідуального опалення з 5,5 куб. метра до 5,0 куб. метра на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Також, переглянуто коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу й інших видів палива на потреби опалення у багатоповерхових будинках.

Це означає, що окремим господарствам доведеться більше платити за опалення, оскільки використання енергоносіїв понад соціальну норму оплачується за вищою вартістю.

Як ми повідомляли раніше, у Києві жителям міська влада запропонувала механізм виплати комунальних боргів у розстрочку.

Євген Шкодун

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір