УПЦ МП перейменують примусово

Це станеться, якщо організація не виконає вимог закону.

У Міністерстві культури України заявили: сподіваються на те, що Українська православна церква Московського патріархату виконає закон про перейменування в Російську православну церкву, оскільки від цього надалі буде залежати позиція держави.

Про це сказав директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш під час брифінгу “Державна реєстрація помісної церкви і реалізація нових законодавчих норм у сфері релігії”, передає “Українська правда”.

“Закон не є декларативним, він не є загальним, він має чіткі критерії за якими можна визначити релігійну організацію, що підпадає під його норми”, – заявив він.

За його словами, УПЦ МП повністю потрапляє під дію закону і зобов’язана перейменуватися.

“Ми дуже сподіваємося, що буде прийнято відповідне адекватне рішення і тоді буде можливість і релігійним громадам у себе на місцях внести відповідно до закону зміни до своїх статутів”, – сказав Юраш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний рабин Києва проситиме президента й ВР не перейменовувати УПЦ МП

На його думку, це стане тестом для УПЦ МП, наскільки її керівництво є конструктивним і наскільки воно не зацікавлене в провокуванні умисної конфліктності в суспільстві.

“Від дій керівництва цієї церкви будуть залежати і дії держави, як вона буде реагувати на абсолютне виконання норм закону або на свідомий непослух”, – зазначив представник Мінкульту.

Він додав, що якщо закону не виконають, то після консультацій з Мін’юстом будуть прийматися відповідні рішення на рівні уряду.

“Якщо релігійні організації не внесуть у відповідний термін зміни, то їх статути втратять силу в частині, в яку потрапляє назва даних релігійних організацій”, – додав чиновник.

За його словами, таким чином організація збереже статус юридичної особи, але залишиться без назви.

“Це відкриває можливості для держави самостійно вибрати і назвати цю релігійну організацію. Я не думаю, що це найкращий випадок для самих релігійних організацій, коли їм будуть пропонувати якісь назви”, – підкреслив Юраш.

Він додав, що, відповідно до закону, якщо релігійна громада змінила свою юрисдикційну підпорядкованість, вона залишає за собою всі майнові права на все рухоме і нерухоме майно, якими володіє ця громада.

Поділитися:
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Shares


Телеграм-канал Мова й історія

Be the first to comment

Leave a Reply