Звернення української громадськості щодо підготування узгодженого тексту законопроекту про квоти для української пісні на радіо

Ми, представники українських громадських організацій та представники української музичної індустрії, звертаємося до Вас як посадовців, від яких залежить підготування та ухвалення узгодженого законопроекту про квоту для української пісні на радіо. Ми наполягаємо, щоб цей законопроект ґрунтувався на основних принципах, закладених громадськістю в законопроекті 3822. А саме:

1. Квота 35%. Розмір квоти для україномовної пісні в Україні, яка пережила лінгвоцид і досі не подолала його наслідків, не може бути меншим за розмір квоти у Франції (35%) чи Польщі (33%).
2. Однакова квота для всіх радіостанцій і всіх форматів. Це стимулюватиме розвиток всіх жанрів музики й не дозволятиме обходити закон.
3. Виконання квоти в кожну фіксовану чверть доби. Це забезпечить трансляцію українських пісень у рейтинговий час, а також забезпечить простий контроль за дотриманням закону.

Врахування цих принципів у законопроекті є для нас принципово важливим. Україні потрібен якісний прозорий закон, який би справді розв’язав проблему дискримінації україномовних виконавців на радіо, а не створив ілюзію розв’язання цієї проблеми.

Закликаємо голову Верховної Ради Андрія Парубія особисто проконтролювати процес доопрацювання і ухвалення закону з урахуванням вищезазначених принципів, голів фракцій Верховної Ради Ігоря Гриніва, Максима Бурбака, Олега Березюка, Олега Ляшка та Юлію Тимошенко — забезпечити підтримку депутатами відповідних фракцій під час голосування законопроекту, що базується на вищезазначених принципах, а голову Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторію Сюмар — залучити громадськість до роботи над текстом законопроекту.

Питання належної присутності української пісні в радіоефірі — це питання національної безпеки!

Підписати петицію

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment