Синьо-жовтий прапор

Моніторинг ефіру десяти найбільших загальноукраїнських комерційних телеканалів засвідчив, що з українського телебачення поступово зникає українська мова. Про це повідомляє Громадський рух «Відсіч» у рамках кампанії «Бойкот російського кіно».

Синьо-жовтий прапор

Моніторинг ефіру телеканалів «Україна», «Інтер», «НТН, «ICTV», «1+1», «2+2», «СТБ», «Новий», «ТЕТ» і «К1» було проведено 7 листопада. Для визначення динаміки використано дані попереднього моніторингу, проведеного 6 червня. Обидва моніторинги тривали по 17 годин: із 7 години ранку до півночі. Під час моніторингів частка реклами розглядалася як складова фільму чи передачі.

За результатами проведеного дослідження, частка української мови на телебаченні нині становить близько 23%. При тому, що на початку червня вона сягала 28%. Тобто українська мова зникає з телеефіру зі швидкістю 1 відсотковий пункт на місяць.

Як виявилося, найменше укранської мови на каналах «Україна», «Інтер», «1+1» та «СТБ» — за 17 годин моніторингу активісти не зауважили на них жодної суто україномовної передачі чи фільму.

Інфографіка, представлена Громадським рухом «Відсіч»
Інфографіка, представлена Громадським рухом «Відсіч»

При цьому фільмів і передач українського виробництва за останні п’ять місяців на телебаченні побільшало (замість 33% стало 51%), а російського виробництва — поменшало (замість 29% — 19%).

Цю тенденцію активісти пояснюють громадським тиском на телеканали та дією закону про захист інформаційного простору, який набув чинності на початку червня. «Однак, українські телеканали та студії, що виробляють фільми й передачі, замість збільшити обсяги україномовної продукції, свідомо зменшують її, накидаючи глядачам “українські” фільми про Росію, для Росії й російською мовою, а також сумнівної якості телешоу, де українською говорить лише один з багатьох ведучих або тільки голос за кадром. Обсяги двомовної продукції з тотальним домінуванням російської мови збільшилися за п’ять місяців на 9%», — зазначає «Відсіч».

Лідерами за обсягами телепродукції російського виробництва залишаються телеканали «Україна» (81%), НТН (44%) та «Інтер» (30%). Таким чином канал «Україна», на думку активістів, порушує вимогу українського законодавства про обов’язкові 50% української телепродукції в ефірі.

«Як відомо, очільники великих українських телеканалів та студій давно не приховують своєї проросійської позиції й нахабно використовують телебачення для подальшої русифікації України. За таких умов українська держава має вжити рішучих заходів для очищення українського телебачення від агентів російського впливу, а також запровадити квоти для державної української мови в ефірі», — підсумовує «Відсіч».

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment