Україну охопили соціальні бунти

Через втрату населенням засобів для існування та порушення прав і свобод громадян Україною продовжують поширюватися соціальні бунти. Із подальшим погіршенням ситуації в національній економіці соціальна напруга у суспільстві продовжуватиме зростати.

 


 

Так, адміністрацію президента пікетували близько двох тисяч працівників Агрокомбінату “Пуща-Водиця”. Люди вимагали припинити знищення підприємства, покарати винних у цьому та надати працівникам обіцяну міністерством агрополітики землю.

“Наш комбінат практично знищили. Відбувалося це, підозрюємо, за участі Міністра агрополітики Микола Присяжнюк. Тепличні комплекси розвалили та здали на металобрухт, землі розікрали. Кажуть, роблять реструктуризацію. Почали масово звільняти працівників. Ми протестували і біля уряду, і біля міністерства. Нам пообіцяли, якщо напишемо заяви про звільнення, дадуть компенсацію землею. За законом передбачено кожному працівникові близько 20-25 соток. До нового року працювали -1800 людей, тепер може 70. Люди понаписували заяви на звільнення, а землі майже ніхто не дістав. Максимум що кому дали, то по 6-9 соток”, – розповів голова профспілки агрокомбінату “Пуща-Водиця” Володимир Шевель.

Чоловік запевнив, що замість 350 гектарів людям виділили трохи більше 100. Але й до розподілу цих земель профспілку не допустили.

Більшість колишніх працівників агрокомплексу мешкають у гуртожитках, які перебувають на балансі підприємства. Три з пяти гуртожитків розташовані у центрі Києва.

“Це — ласий шматок для них. Ми хотіли приватизувати свої житла. Але вже рік нам чинять перешкоди, постійно щось вигадують. А ці кімнатки, все, що у нас є”, – наголосила колишня працівниця комбінату Раїса Рисич.

Членів ініціативної групи підприємства запросили на розмову до Адміністрації. Там пообіцяли розібратися у ситуації, зокрема, спитати з чиновників міністерства агрополітика та продовольства. Люди запевнили — чекатимуть до 3 вересня.

“Якщо до цього часу нічого не зроблять, ми будемо розуміти це так, що міністр зам’яв це питання, а президентові фактів не повідомили. Щоб він про все дізнався, зробимо піший похід до його резиденції у Межигір’я”, – пообіцяв голова ініціативної групи Олександр Дробіков.

 


 

Джерело: Gazeta.ua

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір