Українці під прицілом кібер-шахраїв

Інтернет-новини: “Лабораторія Касперського” проаналізувала розвиток кіберзагроз в Україні.

 

Результати дослідження показали, що українці найчастіше страждають від смс-шахраїв і шкідливих скриптів, а за кількістю спроб зараження наша країна випереджає країни Східної Європи і Центральної Азії.

 

Ситуація зі шкідливим ПЗ в Україні досить сильно нагадує російські реалії. Фахівці проаналізували найбільш поширені загрози для українських користувачів в Інтернеті. Виявилося, що більшу частину загроз в мережі можна віднести до однієї з перерахованих нижче груп:

1) SMS-шахрайство;

2) Фальшиві архіви;

3) Шкідливі скрипти.

 

Перша група являє собою шахрайські сайти, які пропонують певні послуги, але не виконують їх. До другої групи належать сайти та файли, які просять оплатити розпакування архіву або можливість завантажити шуканий файл, відправивши SMS на преміум-номер чи підписавшись на псевдо-підписку. Обман полягає у тому, що архів, як правило, або не містить шуканий файл, або містить лише торрент-файл або взагалі довідку про те, де можна скачувати фільми та/або програми. У третю групу входять шкідливі скрипти, що перенаправляють користувачів на веб-сторінки з експлойтами або шахрайським вмістом.

 

Також було проаналізовано спроби локального зараження персональних комп’ютерів в Україні порівняно з іншими країнами.

Розподіл спроб локального зараження персональних комп'ютерів за вересень-листопад 2011

На діаграмі видно, що Україна випереджає східноєвропейські країни та країни Центральної Азії за кількістю спроб зараження. Щоб оцінити частоту спроб зараження в досліджуваних країнах, було складено таблицю. У ній навпроти кожної країни стоїть величина, що обчислюється як відношення всіх спроб зараження в конкретній країні до кількості активних користувачів з цієї країни:

Казахстан 20,3
Росія 18,9
Білорусія 17,9
Україна 16,1
Узбекистан 14,6
Туркменістан 13,8
Німеччина 12,9
Киргизстан 12,7
Румунія 8,7
Франція 7,2
США 6,8
Угорщина 5,1
Польща 4,7
Словаччина 4,5
Чехія 4,0

Виявилося, що в Україні питомий показник спрацювання на одного користувача вищий, ніж у європейських країнах і США. Це пов’язано з більшою стурбованістю користувачів з приводу шкідливих програм і діями влади, яка активніше бореться з різними видами шахрайства. Настільки високі показники Росії, Казахстану і України пов’язані, насамперед, з недостатнім рівнем комп’ютерної грамотності і активним проникненням інформаційних технологій в суспільство. Розташування Узбекистану, Туркменістану і Киргизстану “нижче” України, очевидно, пов’язано з поки ще недостатнім проникненням Інтернету.

 

Також проаналізовано сайти, з яких були виконані переходи за шкідливими посиланнями. Вони виявилися досить стандартними для всього регіону СНД. У більшості випадків користувачі піддаються атакам зловмисних програм при відвідуванні порно-сайтів, при переходах на тизерну рекламу і при пошуку безкоштовного ПЗ. “Нами було виявлено кілька сайтів, на яких нібито розташована велика кількість корисного ПЗ для мобільних пристроїв, проте насправді звідти поширюються віруси класу Trojan-SMS. Такі віруси, потрапивши на мобільний телефон, намагаються відправити СМС на преміум номер”, – коментує Вячеслав Закоржевскій, старший вірусний аналітик “Лабораторії Касперського”.

 

* Прес-реліз надано прес-службою “Лабораторії Касперського” – kaspersky.ru .

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір