Про Ice Bucket Challenge не чув хіба що лінивий. І ось крижана естафета перейшла до України. З відомих українців до неї долучились Андрій Садовий з синами, сім’я Порошенків, Ірена Карпа, Анатолій Тимощук, Євген Коноплянка, Олег Тягнибок, Богдан Бенюк, Джамала, DZIDZIO та інші. Чимало серед українців і тих, що бойкотують флешмоб – лідери гуртів “Океан Ельзи”, “Тартак” та “Скрябін”.

Дещо недоречним є перерахування коштів американській асоціації ALS, як було задумано в оригінальному варіанті. То ж в Україні характер акції було адаптовано та перенаправлено в інше русло відповідно потреб держави. Це збір коштів міжнародним благодійним фондом “Таблеточки” для допомоги онкохворим дітям, які перебувають на лікуванні в Київському дитячому центрі онкогематології НСДЛ “ОХМАТДИТ”. Крім цього, умови акції перенаправляють і на збір коштів для підтримки військових в АТО.

До Ice Bucket Challenge в Україні долучаються також чимало компаній. Не вийшли сухими з води, наприклад, “modnaKasta”, “Нова пошта”, “Rozetka.ua”.

А що про світовий флешмоб думають українські знаменитості?

kuzmaАндрій Кузьменко, музикант :

“У нашій країні щодня гинуть люди від ворожої кулі, а багато з вас обливається льодом. В ім’я чого? Я відмовляюся від Ice bucket challenge, бо як тим хлопчикам, які гинуть за нас, має стати легше від того?  Для того, щоб передати тих нещасних 1000 гривень, робити шоу, в час коли Путін вбиває наших людей, це просто дико. Хочете шоу – облийтесь чимось іншим, гівном, наприклад, тоді воякам перед смертю, хоч смішно буде згадати, за кого вони гинули. Ми – люди своєї Країни, і завтра її може не бути, разом з нами. Не час на шоу і приколи. А там де включаються камери, благодійність закінчується. Слава Україні! Поборемо!”

vakarСвятослав Вакарчук, музикант:

“Я кожен ранок обливаюсь холодною водою, часто стою на сцені і часто допомагаю комусь матеріально. Буду і далі це робити. Не змішуючи”.

Karpa1Ірена Карпа, письменниця:

“Будь-який спосіб гарний, аби допомогти нашим захистити Батьківщину чи хоча б привернути увагу до проблеми.

Якщо комусь слабо, – то це їх право теж. Я не вважаю себе завеликою цяцьою. Бачте – збираю гроші, як можу, то сукню продам, то машину, то вечерю. Я не всі свої пожертви анонсую, це теж ясно. Але якщо є нагода «дурним прикладом» підбити інших, то чом би й ні?”

martСергій Мартинюк, музикант:

“Ice bucket challenge – попри дискусії навколо всього в ці дні, що не стосується війни, – все таки подібна акція, яка в наших реаліях переорієнтувалася на допомогу українській армії, потрібна. Є ще аспект духовно-психологічний: має бути щось, що тримає в доброму емоційному тонусі тил, нас з вами – я проти інформаційно-культурного колапсу і паралічу свідомості. Це не менш вигідно Росії, ніж якісь наші військові чи політичні прорахунки. Варто”.

schurМайкл Щур, журналіст:

“Планую взєти в нім участь.

Я сумніваюсі, що знайдесі людина, яка скаже “я єдиний, хто правий у тій ситуацій з Айсчелендж”. У кожного свої аргументи, які дозволяют йому бути правим”.

Україна гідно приймає крижаний виклик. З особливою легкістю на цей вчинок наважуються кияни, оскільки в столиці вже кілька місяців відсутнє гаряче водопостачання.

Тож обливайтеся, чорнобриві, та в жодному разі не забувайте про початкову мету акції!

Оксана Олійник
oksana.olyinyk@gmail.com

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment