Українських дітей мало не з пелюшок хочуть призвичаїти до двомовності. Про це 3 жовтня 2013 року на сесії Львівської обласної ради заявила депутат від ВО “Свобода” Галина Чорна. Націоналістка продемонструвала дитячу книжку, в якій дітей намагаються навчити складати слова двома мовами – російською та українською.

 


 

Галина Чорна зазначила: “Війна з українською мовою в Україні ведуть не тільки відкрито й помітно для всіх. Наприклад, шляхом ухвалення злочинного “мовного” закону, проведення “совкового” за суттю конкурсу з російської мови “Лукомор’є”. Найсвіжіше ж “нововведення” – примусове запровадження з вересня цього року вивчення російської мови з 5-го класу як другої іноземної.

Війну з мовою зараз ведуть також тихою сапою – непомітно й підступно, а тому й не менш небезпечно. У райцентрах західноукраїнських областей раптом почала з’являтися інформація (на щастя, нині нереалізована) про необхідність відкриття… російських класів у окремих школах. Це ж треба, аби на 23-му році незалежности такі класи раптом конче знадобилися українцям. Вочевидь, це всього-на-всього бажання місцевої влади догодити Табачніку та його підручним.

Або ще приклад. У мене в руках дуже мила, на перший погляд, книжечка харківського видавництва “Ранок” “Склади слова” із серії “Сам собі читаю”. Її принесла мені мама, яка купила книжку в одній із львівських книгарень – хтось же замовив її до Львова. Книжка кольорова, із цікавими завданнями, до того ж, невеличка, що також дуже важливо. І, лишень уже займаючись із дитиною, можна виявити, що ця книжка, виявляється, – двомовна. На 4-й сторінці пропонують прочитати слова, а на п’ятій – “прачєсть слаґі” і “саставіть слава”. Такі ж російськомовні завдання є й на 6, 19 і 20-й сторінках. Виходить, тишком-нишком наших львівських дітей мало не з пелюшок хочуть призвичаїти до двомовности. Адже якщо дитина виховується в російськомовний родині, то, звісно, батьки їй куплять російську книжечку. Якщо в україномовній – українську. А “двуязичіє”, втілене на 24-х сторінках, – це вже педагогічний покруч, а не книжка для дошкільняти”.

Свободівка наголосила: “Мова – це не просто засіб спілкування, це те, що ідентифікує і цементує націю. Тому з українською мовою нині й ведуть таку нещадну війну. Усі пам’ятають, як на передачі в Шустера одіозний Добкін із витріщеними очима обпльовував визначного вченого Шевельова, обзиваючи його за “совковою” модою “пасобнікам фашистав”. Добкін знав, що робить. Адже Юрій Шевельов у своїх наукових працях здійснив справжній із точки зору “совкових” діячів “злочин” – він обґрунтував окремішність української мови від російської. Науково довів, що не було ніякої “мови трьох братніх народів”.

“Спротив – насамперед у кожному з нас. У тому, аби всупереч системі знати і читати праці Юрія Шевельова, аби не купувати книжок, які підступно нав’язують нашим дітям двомовність, аби, попри діяльність влади, берегти найцінніше, що має нація, – нашу мову”.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної організації ВО “Свобода”

 


 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment