Маленьке містечко Скадовськ на березі Чорного моря в Херсонській області здавна вважалося дитячим курортом. Ще в радянські часи на підприємствах робітникам давали путівки до цієї дитячої рекреаційної зони. Тоді відгуки про Скадовськ були лише позитивні. Пропоную оцінити його в наші дні.

Отож прибула я потягом до Херсона о 06.35 ранку, відразу при виході з вокзалу стояла маршрутка (що дуже зручно), котра прямує до Скадовська. Вартістю проїзду в маршрутці я була неприємно здивована – 60 грн. за поїздку на звичайному “Богдані” з усіма його «перевагами». До речі, дорога назад зі Скадовська до Херсона коштувала мені 45 грн. – і це при тому, що водій забрав мене біля самого дому. Щодо транспорту у Складовську, то хотілося б зазначити, що таксі по місту коштує 20 грн. у будь-який кінець. Окрім таксі містом також курсують і маршрутки.

На зупинці у самому Скадовську мене зустріла жіночка, у котрої я попередньо домовилась про оренду кімнати. До речі, в оголошенні, на яке я натрапила в мережі, було вказано про оренду кімнат у приватному будинку з усіма зручностями і басейном у дворі. І справді, на подвір’ї був басейн, хоча він здивував мене своїм маленьким розміром. Кімната, про домовлялися, була чиста, прибрана, але вразила мене своїми розмірами – надто вже маленька. У кімнаті стояло ліжко і тумба. До стіни було прикріплене дзеркало і телевізор. «Зручності» – у цій самій будівлі, тільки в іншій кімнаті. На подвір’ї – літній душ. Для користування відпочивальникам також надавалася кухня з посудом та холодильник. Хочу зазначити відразу, що кухнею я не користувалась, тому описувати цю послугу я не стану. На мою думку, відпочинок на те й відпочинок, щоб не стояти біля плити.

Харчувалась я у кафе та ресторанах. Їх, до речі, не так і багато, якщо врахувати, що Скадовськ – курортне місто. Ціни демократичні порівняно зі столичними. Також майже в усіх закладах пропонуються комплексні обіди, котрі складаються з першої страви на вибір (борщ/суп), другої страви (гарнір та м’ясна страва), а також напою (компот чи лимонад). Ціна такого комплексного обіду – 35 грн. Якщо брати обід не в комплексі, то вийде не набагато дорожче – максимум до 60 грн., враховуючи рибні та м’ясні страви, досить розповсюджені під час курортного сезону.

more2

У місті два пляжі: «дитячий» та міський. «Дитячий» пляж не піщаний, а більше схожий на глиняний з домішками битих мушель, об які можна легко порізатися. Море достатньо чисте, що було приємною несподіванкою, і неглибоке. На «дитячому» пляжі зовсім не розвинена інфраструктура. Закладів харчування лише два, і ті більше нагадують «забігайлівки», тому викликають сумніви відносно дитячого харчування. Також неприємно здивувала відсутність дитячого меню в закладах на «дитячому» пляжі. На жаль, власники даного пляжу не до кінця розуміють і розкривають можливість, яку мають у своєму розпорядженні.

Щодо міського пляжу, то тут закладів харчування більше і є з чого вибрати, але в них також відсутнє дитяче меню. І тут я зустрілася з певним парадоксом, котрий полягає в тому, що кількість дитячих атракціонів на міському пляжі значно перевищує їхню кількість на пляжі «дитячому». Міський пляж – піщаний, що було б добре для малечі, але море на цьому відрізку узбережжя глибоке і брудніше, ніж на «дитячому» пляжі. Окрім цього міський пляж на початку сезону чистили, а бруду з пляжу не прибрали, тому він так і лишився лежати купами сміття та сухих водоростей.

Підсумовуючи сказане, хотілося б зазначити, що умов для дитячого відпочинку фактично немає, якщо не враховувати декількох атракціонів та дитячого лікаря, що чергує в міській поліклініці. Не знаю, яким був Скадовськ 20 років тому, але зараз, на жаль, його не можна назвати дитячим курортом. Шкода спостерігати такі недоліки. Так, це не суттєві прогалини, але їхнє заповнення могло б сприяти привабленню туристів, а таким чином і збільшенням доходу міста. Сервіс у закладах харчування так само – ніби і є, але не в повній мірі.

Утім, хотілося б тут не просто висловити своє суб’єктивне бачення, але й допомогти читачеві скласти власну думку про один з курортних куточків нашої країни.

Вдалого вам відпочинку і лише приємних вражень від подорожей!

Ірина Павлова
Фото Володимира Криницького

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment