Україномовна бібліотека мобільних книжок

В рамках просвітницької місії нашого сайту 🙂 продовжуємо знайомити читачів з цікавими ресурсами україномовного Інтернету.

 

 

Сьогодні до вашої уваги – бібліотека електронних книг для читання на мобільних пристроях. Всім, хто любить читати з телефонів/смартфонів, планетників та е-читалок може знадобитись ця інформація.

 

Отже: javalibre.com.ua – електронна бібліотека, що популяризує та надає змогу користуватись україномовною літературою. Особливу увагу упорядник звертає на книжки в форматах fb2, jar та txt.

 

Довідка:

fb2 – формат електронних текстів у вигляді XML-документів, де кожен елемент і атрибут описано заздалегіть визначеним тегом. Правильно підготовлений електронний текст у форматі FictionBook містить в собі всю необхідну інформацію про книгу – структурований текст, ілюстрації, назву, рік видання, інформацію про автора.

jar – архівний файл, який можна використовувати в мобільних телефонах. В такому архіві можна закачати на телефон ігри, програми та книжки. Для книжок це дуже зручний формат, оскільки дає можливість читати їх з телефона, а вони зараз є практично у всіх. І кожен може перетворити свою мобілку на власну переносну бібліотеку.

 

Кілька слів від упорядника бібліотеки:

“Ідея створити такий ресурс виникла приблизно 2 роки тому. Тоді мені доводилося багато їздити в громадському транспорті, десь по 3-4 години на день. В якийсь момент я зрозумів, що цей час можна використовувати на щось більш корисне ніж прослуховування безкінечної кількості треків з плеєра. Подумав, що вартувало б якось підживляти мозок, а не тупо розглядати знайомі пейзажі за вікном маршрутки. Взяв до рук телефон і зайшов в і-нет… Маленький екран, довге завантаження сторінок… Словом, не сподобалося.

Наступного дня взяв з собою книжку. Це була вже краща ідея, але теж мала ряд недоліків. Тож я вирішив поєднати два згаданих варіанти. На перших порах я задовільнився російськими сайтами з яких зкачував jar-книги. З часом в мені зіграла патріотична жилка і захотілося чогось україномовного. Але, на жаль, нічого подібного в уа-неті не знайшов.

Далі все сталось само собою. За два місяці, в перервах між основною діяльністю, назбирав трохи контенту, написав двигунець сайту, придумав назву і опублікував сайт десь в серпні 2011 року (точно вже не пригадую – коли). Проект стартував з 1 500 книжок, згрупованих за авторами й жанрами. В середньому за місяць архів доповнюється 50-ма текстами”.

 

Досить приємний зовнішній вигляд, зручна навігація по сайту, легке завантажування файлів роблять бібліотеку javalibre.com.ua непоганим помічником для тих, хто шукає україномовну літературу в мобільних форматах.

 

І хоч я й віддаю перевагу файлам для читання на “великих” комп’ютерах, та кілька книжок для мобілки взяв на замітку.

 

А вас, шановні читачі, прошу залишати свої відгуки про запропоновану бібліотеку, а також «наводки» на цікаві україномовні сайти. 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір