Відомий білоруський письменник і правозахисник, політичний в’язень лукашенківського режиму Володимир Некляєв активно реагує на події в Україні. Нещодавно на сторінці у соціальній мережі Facebook він висловив свої думки з приводу загибелі в Києві білоруського хлопця Михайла Жизневського.

Слова Володимира Некляєва звернені не стільки до білорусів, скільки до українців, тож хочемо навести їх для наших читачів:

“Якщо ти білорус, але тобі плювати на те, що відбувається зараз в Україні, значить, ти не білорус. Бо ти байдужий до майбутнього Білорусі, до її долі, яка визначається, вирішується сьогодні – разом із долею України. Навіть більше: ти байдужий до долі свободи.

Не знаю, наскільки глибоко розумів єдність, пов’язаність нашої долі білорус Михась Жизневський. Однак доля свободи була йому не байдужа: він за неї загинув. За твою свободу, Україно, і за твою, Білорусь!

Зараз ті, що не хочуть цього визнавати, зачинають порпатися в особистому житті Михася Жизневського, шукати там темні плями. марно, нічого затемнити вже не можна: цей юнак став у стрій тих білорусів, що змагалися за вашу і нашу свободу у Вільнюсі й Ризі, намагалися боронити її у серпні 1991 року на московських вулицях. Він став у цій шерензі на правому фланзі – і тепер на київському Майдані у заклику “Героям – слава!” чутиметься і його ім’я: Михайло Жизневський!

Глибоко співчуваю мамі, батькові, рідним і близьким Михася. Втративши дорогу людину, важко знайти втіху, але… Може, хоч трохи втішить те, що Михась, який збирався повернутися до Гомеля, повернувся у свою Білорусь. Михасеве прострілене серце забилося в її грудях”.

З білоруської переклав
Володимир Криницький

482501_646295165433769_1334910987_n

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment