Перезавантаження програми розвитку України неминуче пов’язане з провадженням технологій “третього покоління”. Як раніше повідомляв УНІАН, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, до кінця липня зобов’язалась розробити тендерні умови щодо отримання діючими в Україні операторами зв’язку ліцензії для надання послуг в стандарті 3G.

“Є зони, де вже сьогодні ми можемо отримати швидкий результат – наприклад, це впровадження сучасних технологій зв’язку 3G і 4G”, – зазначив Порошенко. Трохи згодом заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимкін розповів кореспонденту УНІАН, що “у разі проведення конкурсу з видачі ліцензій на 3G-частоти влітку українські оператори можуть почати впровадження в країні мобільного зв’язку третього покоління до кінця поточного року”.

Чому впровадження технологій “третього покоління” таке важливе на державному рівні? Відповідь проста: за умов запровадження 3G технологій Україна стане відкритішою для іноземних інвестицій і економічного зростання загалом. Чому ж досі гальмувалось впровадження 3G? Насправді, в Україні є власник ліцензії на послуги 3G. “ТриМоб”, дочірня компанія колись державного “Укртелекому”, вже 9 років є монополістом в цій сфері, хоча і надає свої послуги лише 1% споживачів. Тетяна Попова, голова правління “Інтернет-асоціації України”, повідомила Радіо Свобода: “Саме «Укртелеком» і «ТриМоб» не зацікавлені в подальшому запровадженні 3G технологій в країні. Затримка за Кабміном і Міністерством оборони. А Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, має підготувати умови тендеру, щоб якнайдорожче продати ліцензії”. За словами Попопвої, на отримання ліцензії претендують “Київстар”, “Укртелеком”, “МТС”, “Інтертелеком” та “Астеліт”, однак експерти радять видати лише три ліцензії.

5 вересня компанії “Київстар” і “МТС” провели спільну конференцію у відповідь на заяви влади змінити ініціативу президента і видати одну ліцензію замість обіцяних трьох. Про це повідомлялось на сайті агентства УНІАН. “Ми знайомі з досвідом країн, де частина великих компаній на ринку має 3G-ліцензію, а інша – не має. В таких країнах падають показники ринку і обсяг податків, які вони платять державі”, – заявив президент компанії “Київстар” Петро Чернишов.

Того ж дня на засіданні Кабінету Міністрів Арсеній Яценюк повідомив: “Ми не допустимо монополії на ринку 3G, тому що вже зараз є монополія на ринку стільникового зв’язку, де Росія контролює весь мобільний зв’язок України. Моя позиція як прем’єр-міністра чітка: цього разу Росія не отримає монопольного права на всі ліцензії з телекомунікацій в Україні”.

Як швидко в Україні впровадять 3G технології, залишається тільки гадати на кавовій гущі. В Європі ж уже бурхливо впроваджують технології четвертого покоління. А що ми? Запровадивши 3G, знову не встигатимемо за Європою? І чому ми так довго думаємо?

Ганна Базиленко
Фото Оляни Рути

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment