Україна – 8-ма у світі за швидкістю Інтернету

Інтернет-новини: Американці здійснили дослідження швидкості доступу до Інтернету у різних країнах та спробували виявити деякі закономірності. Результати – досить несподівані.

Компанія Pando Networks (США) дослідила 27 млн. ​​завантажень із загальним обсягом 35 петабайт. Досліджено підключення 20 млн. комп’ютерів у 224 країнах протягом першого півріччя 2011 року. Середньосвітова швидкість завантажень даних склала 4,64 Мбіт/с. Але складові цього показника дивують.

Країною найшвидшого Інтернету стала Південна Корея зі швидкістю 17,62 Мбіт/с. Найближчі до лідера країни: Румунія (15,27 Мбіт/с), Болгарія (12,89 Мбіт/с), Литва (11,7 Мбіт/с), Латвія (11,02 Мбіт/с). Україна має 8-й у світі показник швидкості Інтернету – 9,52 Мбіт/с. Росія зайняла в “змаганні” 16-е місце зі швидкістю 6 Мбіт/с.

На протилежному кінці списку у зворотному порядку – Конго (104 Кбіт/с), Центральноафриканська республіка (112 Кбіт/с) і Коморські острови (184 Кбіт/с). Це відповідає швидкостям технології dial-up.

У США середня по країні швидкість Інтернету лише трошки перевищує середньосвітовий показник – 4,93 Мбіт/с, країна зайняла 26-е місце. У Китаї швидкість склала 1,96 Мбіт/с, в Японії – 10,91 Мбіт/с, Гонконгу – 7,94 Мбіт/с.

“Відмінності, які ми виявили, вражаючі. Хоча в цілому розвинені країни випереджають країни, що розвиваються, але такі гучні імена, як США, Великобританія, Франція, Китай і Канада навіть не наблизилися до лідерів. Замість цього ми побачили високу швидкість на ринках Східної Європи, де інфраструктура активно розвивається, а географічні умови сприяють великій кількості підключень”, – сказав Роберт Левітан, генеральний директор Pando Networks.

– – – – – – – – – –

Причини лідерства за швидкістю доступу до Інтернету країн, що не так давно приєднались до “мережевого співтовариства”, бачаться мені саме у нетривалій історії розвитку Інтернету на цих ринках. Я так думаю, що створити нову мережу на базі останніх технологій – швидше і дешевше, ніж переробляти ту, що вже існує.

Наприклад: мій будинок підключено до Інтернету кабелем twisted pair. Провайдер навряд чи захоче тягнути до мого будинку ВОЛЗ, хоча інші будинки, що лише зараз підключаються, зараз обслуговуються переважно оптичним волокном. Відовідно, швидкість доступу у них вища, ніж у мене.

У країнах, що вже мають давно розвинену мережу підключень (за тими технологіями, що були кілька років, чи навіть десятиліття тому) кількість нових підключень значно менша, ніж на ринках, що бурхливо ростуть. А підключення, що давно існують, не завжди дають технічну можливість підвищувати швидкість. Тому й сидять американці на своїх паплюжних 4-93 🙂

А ви як думаєте?

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір