У Ялті закрили Музей Лесі Українки, до якого з’їжджалися відвідувачі з усього світу.

Про це йдеться у заяві Міністерства культури, повідомляє Український Простір.

“Міністерство культури вкрай стурбоване повідомленнями про те, що окупаційна влада Криму закрила для відвідувачів Музей Лесі Українки в Ялті. Музей закрито під приводом необхідності проведення ремонту будинку, в якому він розміщується, і в якому у 1897 році жила Леся Українка. Однак, як повідомляють ялтинські активісти, ніяких робіт там не проводиться, а заявлений термін закриття музею – до кінця 2017 року”, – сказано в повідомленні.

Мінкульт наголошує, що закриття музею у 145-ту річницю від дня народження Лесі Українки має особливо цинічний вигляд.

“Очевидно, що справжніми намірами Кремля є повне припинення діяльності Музею, який був створений зусиллями української громади Криму у рік здобуття Україною незалежності, і який за ці роки став одним із головних осередків наукової та просвітницької роботи, спрямованої на популяризацію української культури та зміцнення національної ідентичності українців у Криму.

Міністерство культури розцінює дії так званої влади Криму, як продовження агресивної політики Кремля щодо історії і культури українського народу та ініціюватиме звернення до відповідних міжнародних організацій з метою тиску на Російську Федерацію для негайного відновлення роботи Музею Лесі Українки в Ялті та припинення репресивної політики Кремля стосовно українців, української культури та історії на території тимчасово окупованого Криму”, – ідеться в заяві.

Одначе варто зауважити, що “тиск на РФ з метою відновлення роботи музею” – це лікування симптомів хвороби, тоді як лікувати треба хворобу. Вимагати слід не відновлення роботи музею, а відновлення українського суверенітету на території Криму. І лише тоді матиме значення наявність чи відсутність вільного доступу до Музею Лесі Українки чи взагалі його існування. Поки Крим перебуває в окупації, не має значення, чи працює музей, та навіть і всі музеї на його території.

Зазначимо, що дуже хороший Музей Лесі Українки розташувався на вулиці Саксаганського в Києві (музейний комплекс “Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського і Михайла Старицького”). Експозицію розміщено в квартирі, яку влітку 1899 р. орендувала родина Косачів на першому поверсі в правому крилі будинку інженер-капітана М. Хитрово. Квартира Косачів на Маріїнсько-Благовіщенській складалася з передпокою і 5 кімнат. Тут завжди було людно: приходили друзі, знайомі, відвідувачі в справах видання журналів “Рідний край” і “Молода Україна”, редакція яких містилася в цьому ж помешканні – головним редактором цих часописів була Олена Пчілка.

У Музеї можна побачити, який вигляд мали вітальня, передпокій, кімната самої Лесі, а співробітники музею охоче дадуть відповідь на всі ваші запитання.

Експозиція музею відкрита для відвідувачів з 10.00 до 17.00
Вихідний – вівторок.
Адреса: вул. Саксаганського, 97
тел. 289 16 51
сайт – http://mvduk.kiev.ua

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment