Шведська влада відновлює скасований 2010 року загальний військовий обов’язок у відповідь на зростання воєнної загрози у Балтійському регіоні.

Рішення уряду підтвердив прес-секретар міністерства оборони Швеції, інформує www.defence24.pl.

Поки що передбачається, що служба триватиме від 9 до 12 місяців. Першими це торкнеться осіб 1999 року народження. Призовників заохочуватимуть переходити на контрактну службу або у військовий резерв.

Міністерство оборони стверджує, що повернення загальної служби підтримує близько 70% громадян Швеції.

Уряд також хоче зміцнити військово-технічне співробітництво з іншими країнами, у першу чергу Фінляндією. А сама модель добору кадрів на службу бере за взірець норвезьку систему.

Обов’язкова військова служба функціонувала в Швеції до 2010 року. Відновити її запропонували у вересні 2016-го. Фахівці наголошували, що система комплектування Збройних сил не дає змоги набрати достатньо військовослужбовців для забезпечення обороноздатності.

Під час скасування військового обов’язку планувалося, що до лав армії щороку зголошуватиметься 4-5 тисяч добровольців. Але практика показала, що за період 2011-2015 рр. армія поповнювалася не більше 2,5 тис. осіб. За оцінками МО, у 2016 році армія відчувала брак 800 військовослужбовців. окрім того, не заповнені більше 6,6 тис. вакансій військового резерву.

Як повідомлявУкраїнський простір“, у Хорватії розглядається питання поновлення загальної обов’язкової військової служби. Планується, що строкова служба триватиме 30 днів.

Володимир Криницький

* * *

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Shares

Leave a Comment