Партія «Српска лига» («Сербська ліга») закликає уряд Сербії і всі демократичні, національно й суспільно відповідальні політичні партії країни вимагати від прем’єр-міністра й президента України «негайно припинити терористичні напади на Донбас і криваві вбивства донбаських високопосадовців лише за те, що вони росіяни».

Відповідну вимогу оприлюднено на офіційному веб-сайті «Сербської ліги».

Заяву під назвою «Негайно розірвати дипломатичні відносини з українським режимом!» опубліковано 9 лютого 2017 року.

«Вимагаємо негайного припинення ворожої пропагандистської кампанії проти Росії і російського народу, організованої і зрежисованої українським режимом. Одночасно “СЛ” активно підтримує рішення керівництва ДНР боронити народ і державу від злочинних терористичних нападів. Також висловлюємо співчуття родині й товаришам командира Михаіла Толстиха», – сказано в заяві.

Партія в особі її очільника Александара Джурджева як знак братської підтримки народу «ДНР» з боку сербського уряду очікує вирядження з Сербії посла України й розірвання дипломатичних відносин з українським «останнім терористичним і нацистським режимом у Європі».

«Сербія мала розірвати дипломатичні відносини з Україною ще після їхнього визнання псевдодержави Косова», – вважає голова «СЛ» Александар Джурджев.

Слід зазначити, що Україна Косова незалежною державою не визнавала, оскільки дотримується принципу безумовної поваги до суверенітету й територіальної цілісності держав у міжнародно-визнаних кордонах. Україна вважає Косово невід’ємною частиною Сербії.

Як ми повідомляли раніше, сербський прем’єр-міністр Александар Вучич неодноразово заявляв, що Сербія підтримує територіальну цілісність України і твердо переконана, що це дуже важливе питання.

Володимир Криницький

Поділитися:
 • 15
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  15
  Shares

Leave a Comment