У Польщі з’явилися свої інформаційні війська

Речник і начальник політичного департаменту Міністерства національної оборони Польщі Бартоломєй Місєвич заснував інтернет-сайт, що має на меті боротьбу з дезінформацією.

Новий антипропагандний ресурс покликаний протидіяти дезинформації і пропаганді, хвиля якої залила не тільки США і Європу, а й Польщу, сказано на сайті dezinformacja.net.

«Інформація зараз не тільки товар – часто вона оцінюється на вагу золота. Також вона є потужною зброєю у боротьбі з ворогом. Сьогодні йде війна і виграється вона не тільки на полі бою, а й у віртуальному просторі. Саме завдяки інформації і дезінформації. Дезінформація – не тільки зброя у війнах світових держав. Це також інструмент в брудних іграх польського суспільного життя. Особливо польської політики.

Дезінформація стала останньою надією для тих, хто не може прийняти рішення виборців, яке усуває їх від влади. Згадаймо невдалу опереткову спробу перевороту 16 грудня минулого року. З інформаційною війною ми стикаємося щодня – останні дні принесли вигаданий скандал з передбачуваною відмовою прийняти сиріт з Сирії урядом або брехні про так званий «Закон про столицю» чи про діяльність Міністерства національної оборони.

Звичайний читач має величезну проблему з орієнтацією в інформаційних джунглях. Вирізняти правдиву інформацію все тяжче серед маніпуляцій. Наш портал, демаскуючи дезінформацію, показуючи техніки дезінформації і вказуючи на підбурювачів, буде намагатися бути орієнтиром для вас. Ми також сподіваємося, що ви не тільки читачів, але й співредактори. Ми чекаємо повідомлень про будь-які ознаки наклепницьких кампаній і спланованих дезінформацій, за якими стоять гроші, боротьба за політичний вплив чи спроби посіяти розчарування. Час стати на захист правди», – пише засновник і поки що єдиний автор Місєвич.

Слід зазначити, що від дезінформації потерпає не тільки уряд однопартійців пана Місєвича. Скажімо, за короткий термін свого президентства Дональд Трамп уже став жертвою кількох серйозних скандалів, підставою для яких стала дезінформація. Так було, коли деякі ЗМІ повідомили про сварку Трампа з прем’єр-міністром Австралії, або з обіцянкою ввести американські війська в Мексику.

Як ми повідомляли, у центрі Варшави іменем Василя Стуса названо сквер на розі вулиці Стефана Баторія і Алеї Незалежності.

Євген Шкодун

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір