Представники «Національно-радикального табору» та «Всепольської молоді» протестували, зокрема, проти українізації польського ринку праці.

Представники та прибічники, зокрема «Національно-радикального табору» (пол. Obóz Narodowo-Radykalny; ONR) та «Всепольської молоді» (пол. Młodzież Wszechpolska; MW) протестували у суботу перед будинком Канцелярії прем’єр-міністра проти східної імміграційної політики уряду та проти приїздові українців до Польщі, інформує Польське радіо.

На думку учасників демонстрації, настає «українізація польського ринку праці». Учасники протесту заявили, що акція є висловом спротиву щодо східної імміграційної політики уряду Беати Шидло.

«На нашу думку це продовження політики Громадянської платформи (…). У 2016 р. до Польщі приїхало понад мільйон українців. На погляд ONR відбувається поступова українізація польського ринку праці», – заявив речник ONR Томаш Каліновський. За його словами уряд створює умови, в яких працедавці можуть замінювати польських працівників українцями, які готові працювати за нижчу винагороду. Внаслідок цього, переконував Каліновський, поляки виїжджають працювати на Захід, зокрема, до Німеччини.

Не лише українці емігрують: новий міграційний напрямок для поляків

Активісти «Національно-радикального табору» наголошували, що маніфестація направлена проти діяльності уряду, і не «спрямована проти якогось конкретного народу».

У свою чергу речник «Всепольської молоді» Матеуш Плавський сказав, що «запрошування сюди українців в інтересах чужих корпорацій, а не в інтересах польського народу».

Плавський додав, що найближчим часом «Всепольська молодь» розпочне акцію стеження за «скандальними прикладами, пов’язаними з запрошенням та просуванням української меншини на ринку праці та у вишах» і оприлюднюватиме їх.

Польські компанії масово шукають працівників з України

Учасники демонстрації тримали прапори «Національно-радикального табору» та «Всепольської молоді» з написами: «Імміграційна політика ПіС випихає поляків за кордон» та «Замість збільшити імміграцію, треба зменшити бюрократію». Маніфестанти вигукували лозунги: «PiS, PO – одне лихо», «Гідна праця для поляка».

Перед Канцелярією прем’єра зібралася також контрманіфестація. Її учасники, які виступали з транспарантом «Моя батьківщина – гуманність», вигукували: «Польща вільна від фашизму» і «Націоналізм не пройде». Обидві демонстрації розділяли поліцейські.

Поділитися:
 • 77
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  77
  Shares

Leave a Comment