Українська тюрма

Уряд Нідерландів збирається скоротити видатки на сотні порожніх тюремних камер, закривши непотрібні тюрми протягом наступних кількох років.

Українська тюрма

Причиною закриття стала тенденція стрімкого зменшення рівня злочинності за останні роки — в середньому на 0,9% за рік. Якщо тенденція зберігатиметься, 3000 тюремних камер та 300 місць утримання неповнолітніх стануть зайвими.

Іншою причиною, за словами міністра юстиції Нідерландів Ван дер Штура (Van der Steur) стало те, що за незначні злочини судді тепер дають коротші строки, тобто злочинці перебувають у в’язницях менше часу. Він також додав, що кількість тяжких злочинів дедалі зменшується.

Хоч як це дивно, але соціалістам не подобається зниження рівня злочинності. Так, депутатка від Соціалістичної партії Найн Койман (Nine Kooiman) розкритикувала дії уряду щодо зменшення кількості тюрем: “Якби цей уряд справді ловив шахраїв, ми не мали б цієї проблеми з порожніми камерами”.

Компенсувати частину витрат уряд Нідерландів планує шляхом імпорту в’язнів із сусідніх країн, де є їх надлишок. У вересні минулого року перші з 240 норвезьких ув’язнених були переведені до в’язниці Феенхаузен (Veenhuizen) у провінції Дренте, згідно з угодою між урядами двох країн на початковий період у три роки.

Понад 10 мільйонів людей у світі сьогодні перебувають за ґратами. Світовими лідерами за кількістю ув’язнених залишаються США (2 217 000), Китай (1 649 804) і Росія (646 319). Російська Федерація також є лідером серед європейських країн за кількістю людей, що перебувають за ґратами — як в абсолютних, так і у відносних цифрах. “Почесне” друге місце у Європі посідає Республіка Білорусь.

Населення тюрем у світі зросло майже на 20% з 2000 року, в той час як населення світу загалом виросло приблизно на 18%. В Океанії та в обох Америках кількість ув’язнених збільшилася на 60% та 40% відповідно, тоді як у Європі впала на 21%. Це зменшення відбулося великою мірою завдяки падінню кількості ув’язнених у Росії, а також інших країнах Центральної та Східної Європи.

В Україні за ґратами перебувають 65 976 осіб (не рахуючи території, непідконтрольної Україні). В цілому кількість ув’язнених зменшувалася останніми роками: від 218 800 людей у 2000 році і до 147 112 у 2013.

За матеріалами politicalcritique.org та prisonstudies.org

Поділитися:
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Leave a Comment