Іспанська столиця бореться із забрудненням повітря шляхом створення зелених зон на верхній частині транспортних засобів громадського користування для поглинання вуглекислого газу й твердих часток.

Проблема забруднення повітря в мегаполісах має глобальний характер. Немає такої країни, де влада великих міст не шукала б можливості застосування інноваційних систем і пристроїв для зниження концентрації вуглекислого газу й пилу в повітрі. У Мадриді найсвіжіша новація – насадження садів на дахах міських автобусів, повідомляє www.lastampa.it.

Проект перебуває на стадії експерименту і включатиме в себе автобуси маршрутів 27 і 34, які пролягають у районах з найзабрудненішим повітрям. Рухомі зелені зони мають покращити якість повітря в найжвавіших районах міста і забезпечити заразом економію енергоресурсів.

Фахівці стверджують, що гідропонічні зелені насадження на дахах автобусів дадуть змогу – крім головної мети, якою є очищення повітря, вбирання твердих часточок – заощадити на використанні клімат-контролю в транспортних засобах. При цьому системи терморегуляції і вентиляції мають бути пов’язані з системами водопостачання рухомих садів і працювати в комплексі. Таким чином, автобуси витрачатимуть менше пального, адже, як відомо, кондиціонування великих салонів значно підвищує витрати як бензину, так і дизпального.

Розробники проекту стверджують, що обладнання одного автобусного саду коштуватиме не більше €2500 на одиницю, і ці витрати компенсуються економією пального за один літній місяць.

Євген Шкодун

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Leave a Comment