Площа незалежності в Подгориці, Чорногорія

До кінця поточного року міська влада столиці Чорногорії Подгориці закінчить процес перейменування площі Республіки на площу Незалежності.

Таке рішення прийняла міська рада Подгориці на сесії 11 березня 2016 року, повідомляє офіційний сайт владного органу.

Площа незалежності в Подгориці, Чорногорія

За зміну назви не голосували представники опозиційних політичних сил, які останнім часом нечасто з’являються на засіданнях на знак протесту проти офіційної політики нинішньої влади Чорногорії, спрямованої на вступ до НАТО.

Перед винесенням на голосування депутатів ради проект рішення про перейменування пройшов процедуру громадського обговорення й експертної оцінки. Окрім того, проект розглянула й підтримала комісія з надання пропозицій щодо найменування районів, вулиць і площ ради.

Назву площі змінено на честь 10-ї річниці незалежності Чорногорії (з 2006 року). Майдан лежить у центрі столиці (район Старе місто), має площу близько 15 тис. кв. м. До 2004 року називався іменем комуністичного діяча Івана Мілутиновича.

Цікаво, що певна частина депутатів висловилася проти перейменування, наголошуючи, що відзначення таким чином незалежності країни вноситиме розбрат і розділятиме громадян Чорногорії. Слід зазначити, що серед чорногорців чимало противників самостійності, прибічників єдиної держави з сусідньою Сербією.

До міської ради Подгориці входить 59 депутатів, голова ради – др Джордже Сухих, секретар – Веселин Вукчевич. Чинний склад ради працює з 2014 року.

Подгориця – столиця і найбільше місто Чорногорії з населенням понад 150 тисяч осіб (чверть усього населення країни). 13 липня 2005 року на відзначення Дня державності Чорногорії – річниці повстання проти італійських окупантів у часи Другої світової війни, – у Подгориці офіційно відкрили міст Тисячоліття через річку Морача.

З того часу цей міст, довжина якого 140, а висота 57 метрів, став символом чорногорської столиці. Він поєднав бульвар Івана Црноєвича та вулицю 13 липня.

Будівництво мосту, яке здійснювала словенська компанія “Примор’я” за проектом архітектора Младена Улічевича, тривало півтора року і коштувало €6 млн.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment