Це може бути смішно, але пихаті поляки й польки в сусідній Німеччині почуваються так само, як у Польщі почуваються українці.

Та й німці ставляться до поляків абсолютно так само, як самі поляки ставляться до наших співвітчизників.

Німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила статтю про іммігрантів у Німеччині й ставлення німців до іноземців. З нього випливає, що для типового німецького бюргера типова полька – це або повія, або прибиральниця в будинку чи покоївка в готелі. Типовий поляк – будівельник чи сантехнік.

При цьому в Німеччині, особливо в східній частині, все частіше можна натрапити на протестну акцію якогось правого руху на кшталт AFD “проти іммігрантів зі сходу”. Як це схоже на аналогічні акції у Польщі і як стереотипно уявляють німці поляків і поляки українців!

Слід зазначити, що основна маса українців у Польщі й поляків у Німеччині намагається якнайшвидше інтегруватися в місцевий соціум, вивчити мову, старанно працювати й не привертати зайвої уваги до себе. Та все одно радикальним німцям і полякам здається, що східні “гастарбайтери” (відповідно поляки й українці) забрали їхні робочі місця й об’їдають місцеву економіку.

Читайте також: Ющенко прочитав полякам лекцію про Бандеру

Тим часом статистика свідчить, що як Німеччині без польських, так і Польщі без українських працівників було б дуже сутужно, тож об’єктивних підстав протестувати проти трудової міграції немає. Польські компанії вже третій рік поспіль нарощують показники працевлаштування українських громадян, і ця тенденція тільки міцнітиме. Те саме стосується і Німеччини. З огляду на це досить кумедний вигляд має позиція польських “народовців”, які протестують проти “української загрози”, адже з дуже високою імовірністю можна стверджувати, що їхні родичі в цей самий час становлять аналогічну “польську загрозу” для німців.

Євген Шкодун

Поділитися:
 • 73
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  73
  Shares

Leave a Comment