3 грудня 2014. – У рейтингу країн світу за рівнем корупції найстрімкіше падіння продемонстрували Китай і Туреччина.

Такі дані оприлюднила Transparency International у своєму щорічному звіті щодо поширення корупції. У дослідженні враховано показники 175 країн, повідомляє The New York Times.

Дуже стрімко знизилася позиція у рейтингу Туреччини, яка протягом року втратила 5 пунктів, і тепер має оцінку 45 балів.

Рейтинг Китаю знизився на чотири пункти – до 36. Хоча останнім часом уряд КНР розпочав масовану кампанію на вилучення з владних органів корумпованих чиновників. Утім, представник МЗС Китаю Хуа Чуньїн заявила, що результати у звіті не враховують досягнень КНР у боротьбі з корупцією, тож їх не можна вважати достовірними.

“Ми вважаємо, що Transparency International впливова міжнародна організація і має сумлінно ставитися до об’єктивності дослідження та справедливості його результатів”, – сказала вона на брифінгу в Пекіні.

Низька оцінка Китаю викликана слабким поступом у підвищенні прозорості діяльності китайських компаній.

“Корупція у великих економіках не тільки шкодить дотриманню основних прав людини для найбідніших, але й створює проблеми органам державної влади і загрози нестабільності”, – сказав голова Transparency International Хосе Угас у заяві щодо звіту.

Організація закликала держави з низькими показниками у рейтингу вжити кардинальних заходів для покращення ситуації в сфері боротьби з корупцією. А країни, що перебувають у верхній частині рейтингу, мають переконатися, чи не переносять вони власну корупцію за межі, до менш розвинених країн.

Найменший рівень корупції знову виявлено у Данії, яка посіла першу сходинку в рейтингу з 92 пунктами. також до першої п’ятірки увійшли Нова Зеландія, Фінляндія, Швеція і Норвегія.

Україна у рейтингу набрала 26 балів і залишається державою з найвищим серед європейських країн рівнем корупції. Найгірші показники серед країн ЄС – у Італії, Греції та Румунії.

УП

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment