Цукровий діабет нині є чи не найбільшою глобальною медико-соціальною проблемою. Адже сьогодні з цим невтішним діагнозом на планеті живуть більше 366 млн. людей. Водночас кожні сім секунд у світі помирає одна людина, хвора на діабет.

Відтак в 2006 році Генеральна Асамблея ООН прийняла спеціальну Резолюцію, в якій закликала всі країни вжити заходів у боротьбі з діабетом шляхом його профілактики, своєчасної діагностики та використання сучасних методів лікування. На жаль, і в Україні ця проблема набуває загрозливого характеру. Адже, за даними МОЗ, в Україні в минулому році число вітчизняних діабетиків досягло 1 256 тис. осіб. Мабуть, символічно, що гамлетівським питанням, бути чи не бути подальшому стрімкому поширенню цієї хвороби в світі, й в Україні зокрема, переймаються передусім на батьківщині цього шекспірівського персонажа – в Данії.

cukor

«Кількість людей , хворих на діабет, у всьому світі збільшується дуже швидко. І якщо не вжити необхідних заходів, то до 2035 року їх може вже стати більше 592 млн.», – прогнозує пані Меретe Юль, Надзвичайний і повноважений посол Королівства Данії в Україні. На її думку, що стосується України то, тут в першу чергу потрібно надавати інформативну підтримку населенню країни. Тому українське представництво данської компанія Ново Нордіск сьогодні проводить різноманітні програми в різних регіонах щодо забезпечення хворих на цукровий діабет та їх близьких необхідними знаннями , доступом до медичного лікування та психологічною допомогою .

Що ж таке діабет? Це хронічне захворювання, що виникає в результаті нестачі в організмі інсуліну або зниження чутливості тканин організму до інсуліну. Інсулін – гормон, що синтезується в підшлунковій залозі, завдяки якому клітини засвоюють найважливіше джерело енергії – глюкозу , що міститься в крові. А її нестача, або ж низька активність ведуть до гіперглікемії , що викликає пошкодження всіх клітин і тканин організму. «Діабет сам по собі не такий страшний, як ускладнення при ньому, – зазначає Олександр Бойко, голова Представництва Ново Нордіск А/Т в Україні та Молдові. – Адже діабет – одна з причин втрати зору та хронічної ниркової недостатності, головна з причин нетравматичної ампутації нижніх кінцівок. При цьому в 2-4 рази збільшуються ризики інсульту та інфаркту, а 8 з 10 хворих діабетом, зазвичай, переносять і інфаркт міокарду».

До речі, в останні дні квітня всі охочі мешканці Івано-Франківська мали змогу перевірити свій рівень цукру в крові в межах безкоштовної акції «Не пропусти діабет». Представництво компанії «Ново Нордіск» у пересувній експрес-лабораторії впродовж кількох днів проводило тут свою скринінгову соціальну програму. Всі бажаючі отримали

нагоду перевірити рівень цукру в крові, артеріальний тиск і вагу та отримати матеріали загального характеру про цукровий діабет, його розповсюдження та міри запобігання його розвиткові. «Це наша соціальна ініціатива, мета якої є звернути увагу людей до проблеми цукрового діабету в Україні, – говорить Дмитро Бондарев, керівник відділу маркетингу компанії «Ново Нордіск». – Тут ми не пропонуємо жодного лікування та нічого не радимо. Єдиний виняток – випадки, коли у людей високий цукор, тоді ми радимо терміново звернутись до лікаря». Все в такій лабораторії відбувається доволі швидко. Досвідчені лаборантки у білих халатах кожні 15 секунд змінюють гумові рукавички. Й лише 5 секунд триває очікування результатів аналізу. А люди, котрі з острахом очікували болючого уколу, згодом посміхались. Адже медики використовують нові скарифікатори, які завдають мінімальні пошкодження шкірному покровові. До того ж бажаючі пройти тест не бачать голки ні до, ні після проколу – вона схована у капсулі.

Подібні акції компанія «Ново Нордіск» має намір продовжувати й у інших обласних центрах України.

Ігор Галущак

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment