Трамп і Трюдо побили горщики? МЗС Канади отримує нові інструкції із застосування військ

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо надав міністерці закордонних справ Христі Фріланд нові інструкції, відповідно до яких застосування підрозділів збройних сил Канади має відбуватися відповідно до національних інтересів Канади.

Канадські миротворці. Фото: The Globe and Mail

Під час перебрання посади від колишнього міністра закордонних справ Стефана Діона Христя Фріланд отримала інструктивний лист щодо зовнішньої політики канадського уряду. Проте в листі не йшлося про порядок розгортання сил канадської армії за межами країни, повідомляє канадський портал The Globe and Mail. Тепер же Джастін Трюдо доручив пані Фріланд спільно з міністром оборони Харджем Саджаном забезпечити використання канадських військ у відповідності до національних інтересів країни. Це стосується і питання надсилання канадського контингенту в Африку, про що було домовлено зі США.

Прем’єр-міністр надав нові інструкції через останні події в канадсько-американських відносинах, зокрема – намірах Дональда Трампа повністю змінити правила гри в континентальній економіці, фактично знищивши договір НАФТА.

Джерела в Оттаві свідчать, що уряд Канади призупинив рішення про відрядження миротворчих місій до владнання всіх питань з новою адміністрацією у Вашингтоні.

Торік планувалося, що 600 військовослужбовців і 150 поліцейських з Канади братимуть участь в миротворчих операціях у Малі, ЦАР і ДР Конго.

Окрема тренувальна місія канадської армії до кінця березня 2017 року діє в Україні, і уряд Канади поки що не ухвалив рішення про її подовження, хоча саме Христя Фріланд виступає однією з найпалкіших прихильниць пролонгації діяльності місії.

Міністр оборони Канади пан Саджан на запитання про можливість подовження тренувальної місії відповів, що уряд поки що вивчає варіанти, як Канада може найкраще допомогти Україні, хоча сама необхідність допомоги перед лицем російської агресії серед канадських урядовців не викликає сумніву.

Як відомо, нещодавно Джастін Трюдо оголосив, що у відповідь на антиіммігрантський указ Дональда Трампа Канада готова надати прихисток усім постраждалим від війн, яких не приймуть США.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір