Протягом 6 місяців українці можуть працювати у Польщі без дозволу на працю на підставі заяви працедавця.

З січня по листопад 2015 року польські управління праці зареєстрували понад 720 тисяч заяв працедавців, які хотіли прийняти на роботу іноземців, – повідомляє polradio.pl з посиланням на Міністерство сім’ї, праці і соціальної політики Польщі.

Ця цифра удвічі перевищує показник 2014-го року. За даними міністерства, серед зареєстрованих минулого року заяв про намір дати працю іноземцям, 706 тисяч отримали громадяни України.

Чиновники з міністерства підкреслюють, що число зареєстрованих заяв не відповідає кількості фактично працевлаштованих іноземців: по-перше, іноземець може протягом шести місяців працювати на кількох роботах, а по-друге, іноземець, маючи дозвіл, все ж не отримує робочої візи для в’їзду до Польщі або з інших причин не влаштовується на дану роботу.

За статистикою міністерства, найчастіше польські працедавці приймали на роботу іноземців у віці від 26 до 40 років. Більшість найманих працівників – 265 тисяч осіб – була працевлаштована в сільському господарстві. Також іноземці у Польщі працювали в сфері адміністративних послуг, в будівництві та на виробництві.

Нагадаємо, громадяни України, а також Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та Росії без отримання дозволу на працю можуть працювати у Польщі до 6 місяців на рік після реєстрації працедавцем у відповідному повітовому управлінні праці письмової заяви про намір працевлаштувати іноземця. Окрім реєстрації заяви, працедавець має підписати з працівником офіційну угоду.

Як ми писали раніше, Спілка підприємців і роботодавців Польщі пропонує законодавчо ввести право постійного проживання в Польщі для українців. Спілка закликає владу надати право легального постійного проживання в країні українцям, в’єтнамцям та білорусам з можливістю за 15 років отримати громадянство.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment