Колегія суддів 6-го апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Олени Кузьмишиної, суддів Наталії Бужак і Любові Костюк розглянула апеляційну скаргу Українського інституту національної пам’яті на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 травня 2020 року в адміністративній справі № 826/11325/17.

Про це повідомляє “Політика” з посиланням на пресслужбу суду.

Позивачка звернулася до суду з проханням визнати протиправними дії Українського інституту національної пам’яті та його голови щодо надання інтернет-виданню “Страна.ua” тлумачення пункту 5 частини 1 статті 1 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” щодо дивізії CC “Галичина”, а також заборонити відповідачам пропаганду символіки 14-ї гренадерської дивізії військ СС “Галичина” з урахуванням подальших змін її назви.

Одночасно просила зобов’язати відповідачів спростувати інформацію щодо символіки 14-ої гренадерської дивізії військ СС “Галичина”.

Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив частково: визнав протиправними дії Українського інституту національної пам’яті та його голови в наданні висновку про те, що символіка дивізії “Галичина” (1-ї дивізії УНА) відповідно до чинного законодавства України не належить до символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення або публічне використання якої в Україні заборонено. Зобов’язав Український інститут національної пам’яті та його посадових осіб утриматися від вчинення дій щодо її поширення. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із цим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу. Колегія суддів 6-го ААС частково задовольнила її, а рішення суду першої інстанції скасувала в частині задоволених позовних вимог. Таким чином 6-й ААС визнав, що символіка дивізії “Галичина” не належить до нацистської.

Поділитися:
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Shares