У час, коли навколо страждання і горе, коли смерть затьмарює життя, мусить бути щось радісне і тепле, аби не втратити глузд, залишитися людиною і не втратити віри.

Хочу розповісти про справжню Фею Радості, яка цілком реальна і живе поруч із нами. Про неї сказано вже тисячі слів, про неї знає Google і Wikipedia, а ще кожен другий може розповісти про захоплення і благословенний спокій, які викликають її книжки.

Надійка Гербіш – письменниця і перекладачка, кавова чарівниця і фотографиня, мрійниця і мандрівниця, а ще щаслива дружина і мама. Вікна її будинку виходять на Збаразький замок, а пишеться їй у мандариново-шоколадній творчій майстерні. Саме тут (а ще у потягах/скверах/кав’ярнях/чужих країнах) писалися усім відомі зачинателі “Теплої серії”. “Теплі історії до кави” і “Теплі історії до шоколаду” з першого дня виходу в світ стали народними бестселерами і настільними книгами багатьох замріяних панянок. Жінки і дівчата другий рік поспіль черпають із них натхнення і наснагу жити і вірити у краще, в свободу і в Бога:

І ще подумалося, що свобода – то не пошук,
не боротьба, не втеча і не протистояння.
Свобода – це достатність. Я вірю, що людині
для щастя достатньо Бога. І поки я заварюю
тобі чай, скажи мені, що ти думаєш, добре?
(“Достатньо. Тебе”)

Надійка каже, що обов’язково треба мріяти. Чекати і мріяти, то й збудеться усе з часом. Каже так і сама, на власному прикладі, показує дієвість такої простої формули щастя. От уже дев’ятий місяць у затишному будинку лунає дитячий сміх. Хіба ж це не радість – бачити як донечка весело плескає в долоньки, хизується новими зубками, задумано розглядає пожовклий листочок або ж вдумливо “читає” книжки. Мамині.

Надійка Гербіш, фея, яка завжди дарувала радість і натхнення іншим, тепер сама знаходить його у маленькій Богданці і пише нові книжки, тепер ще й дитячі. Видавництво “Bright Star Publishing” видало цілу серію дитячих книг про допитливе Мишенятко. Воно у різні пори року пізнає усі зміни і красу світу, радощі спілкування і дружби. Крайня осіння “Найважливіша знахідка” зараз презентується на Львівському Форумі видавців. Тож усі діти можуть уже зараз тримати в руках це книжкове диво і очікувати на нову казку про їжачу родину.

А ми бажаємо Надійці Гербіш багато радостей і миру. І нехай мрії завжди збуваються!

Світло мусить бути, бо воно завжди розганяє темряву. І як згадувала героїня “кавової” книжки: “Я відчуваю, коли смерть близько, що життя все одно ближче!” Пам’ятаймо про це.

Стефанія Виноградова

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment