Світ намагається побороти кіберзлочинність

Представники міжнародних правоохоронних органів б’ють на сполох: $45 млн за останній місяць, втрачені в результаті пограбувань банкоматів – лише одна з багатьох проблем з кіберзлочинністю, з якою вони намагаються боротися.

 

Anonimous

 

Злочинці “старої школи”, які в масках та зі зброєю грабували банки, відійшли убік, адже невидимі операції в інформаційних мережах приносять компаніям у всьому світі багатомільйонні збитки.

 

– Ми бачимо безпрецедентне зростання кіберзлочинів, що включають фішинг фінансових даних, розповсюдження вірусів, шахрайство з кредитними картами та багато інших, – каже Marcin Skowronek, слідчий Європейського центру боротьби з кіберзлочинністю представництва Європолу в Гаазі.

 

– У Європі ми досить добре захищені від певних видів шахрайства, адже широко використовуємо технології захисту. Але в світі багато магазинів та пристроїв, що приймають картки зі слабким захистом. Найпопулярніші країни для шахрайства з кредитками – США й Домініканська Республіка.

 

Американські слідчі повідомили про викриття ботнету, що здійснював атаки у 27 країнах. Встановлено щонайменше 2 факти його нападів, один з яких завдав збитків на $5 млн у грудні минулого року, а другий – на $40 млн у лютому цього року. За ці два напади ботнет здійснив більше 36 тисяч фінансових операцій. Хакери одержали доступ до баз даних кількох банків, усунули встановлені обмеження на зняття коштів з карток і змінили коди доступу, й таким чином отримали змогу зняти кошти з тисяч банківських рахунків.

 

Аналогічну аферу розкрили цьогоріч і в Європі. Співробітники Європолу та румунської поліції здійснили більше 50 арештів. Операція тривала більше року, у ній взяли участь більше 400 правоохоронців зі всієї Європи. Було виявлено нелегальні фабрики з виробництва пристроїв і програмного забезпечення для дистанційного керування торговельними терміналами. Незаконне електронне обладнання, фінансова інформація, клоновані картки та готівкові кошти було вилучено у Великобританії та Румунії.

 

Зловмисники клонували картки й викрадали ПІН-коди при користуванні пристроями для зчитування карток у торговельних закладах. Надалі підроблені платіжні картки зі вкраденими даними використовувалися для незаконних фінансових операцій у Аргентині, Домінікані, Японії, Мексиці, Південній Кореї, Шрі-Ланці, Тайланді та США. Досі ще не встановлено загальну кількість тих, хто зазнав збитків.

 

Банківське шахрайство, зламування банкоматів та фінансовий фішинг особливо поширені в Румунії, одній з найбільш корумпованих країн Євросоюзу.

 

Втім, прокуратура Румунії не підтверджує інформації, що румунські громадяни чи територія країни могли б бути причетні до кіберзлочинів на $45 млн.

 

ЄС є найбільшим у світі ринком використання платіжних карт, і за останніми підрахунками, організовані злочинні групи отримують більше 1,5 млрд. євро на рік від карткового шахрайства.

 

За матеріалами huffingtonpost.com

 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір