Створення сайту: поради щодо вибору виконавця

Наразі є два найпоширеніших варіанти: замовити сайт фрілансеру або студії. Давайте проаналізуємо плюси й мінуси цих варіантів, аби таки розібратись – як вибрати виконавця свого проекту.

 

Фото: nachnivsesnachalo.ru

 

Отже, для початку визначимось з термінами. Фрілансер – це особа, що самостійно виконує певні замовлення (переважно, пов’язані з роботою в Інтернеті). Фактично, це – підприємець, що працює сам на себе, хоча здебільшого фрілансери не реєструються офіційно у якості підприємців. Натомість, веб-студія – це сформований колектив професіоналів, зазвичай – підприємство (юридична особа), що здійснює розробку та втілення веб-проектів для своїх замовників.

 

Переваги роботи з веб-студіями

 

Офіційність і договірні відносини

Студія, як підприємство, здійснює свою діяльність на підставі статуту та інших документів, взаємовідносини з клієнтами супроводжує відповідними угодами та фінансовими документами, сплачує податки тощо. У разі якихось суперечностей і клієнт, і студія мають можливість документально доводити свою правоту.

 

Професіоналізм

Це може бути достатньо голосно сказано, але вірогідність професіонального підходу до виконання роботи вища у випадку замовлення сайту в студії.

 

Системність роботи

Фрілансери при створення сайту, зазвичай, роблять те, чого хоче клієнт, не замислюючись над концепцією ресурсу, його особливостями, призначенням та аудиторією. Натомість студії пропонують клієнтам більш комплексний підхід, можуть порадити кращі варіанти.

 

Недоліки роботи зі студіями

 

Вища вартість

Студії мають цілий штат виконавців, більш деталізовано підходять до розробки проекту, і, звісно, все це впливає на вартість роботи. Натомість фрілансер працює зазвичай самостійно, рідко витрачається на залучення сторонніх розробок і виконавців, та й підсумкова вартість здебільшого визначається на етапі домовленостей, не змінюючись після цього.

 

Більша тривалість виконання робіт

Підприємство – це завжди певна частка бюрократії, час на проходження платежів і узгодження деталей, визначення завдань і виконавців. Знову ж таки, етап контролю неодмінно присутній. Таким чином, виконання замовлення не лише є значно дорожчим у веб-студії, ніж у фрілансера, але й виконується значно довше.

 

Формальний підхід

На відміну від фрілансера, що зазвичай одночасно працює над одним-двома проектами, студії можуть виконувати десятки замовлень в один проміжок часу. І виконавці в такому випадку часто не переймаються проектом так, як це робить фрілансер. Проект може бути нецікавим для виконавця, або він надто завантажений роботою, що спонукає його формально й шаблонно підходити до виконання завдань – для скорочення витрат праці й часу. Створення сайту в цьому випадку перетворюється на штампування, що не може не вплинути на якість кінцевого результату. Фрілансер, своєю чергою, зацікавлений у тому, щоб задовольнити забаганки клієнта, адже від цього залежить розмір або й сам факт отримання ним винагороди.

 

Процес

 

У студії, як правило, різні процеси виконують різні люди. Сама робота над сайтом у студії переважно формалізована й навіть може бути затверджена внутрішнім документом у вигляді алгоритму роботи. При цьому, ще на етапі підготовки до укладення угоди представники студії декілька разів зустрічаються з потенційним замовником для обговорення концепції сайту, його функцій, уточнення інших деталей, адже кожна з них впливає на підсумкову вартість проекту.

 

Для замовника важливо чітко розуміти певні моменти, на які необхідно звернути увагу (читайте про це у статті “Як грамотно замовити сайт: поради“). Треба також врахувати, що вам може знадобитись вже в процесі експлуатації сайту. Це може бути підтримка його працездатності, наповнення матеріалами, модерація коментарів тощо. Можливо, виконання цих операцій дешевше буде доручити студії, ніж наймати для цього окремого співробітника.

 

На що звернути увагу

 

Звісно, треба оцінювати фінансові можливості та адекватність витрат меті. Якісно виконаний фрілансером сайт може повністю задовольнити клієнта, і бути в рази дешевшим, ніж аналогічний проект, розроблений студією. Втім, якщо важливими є такі моменти, як документування витрат, гарантії тощо, краще буде звертатись до студії.

 

При виборі студії слід ознайомитись з відгуками про неї, особливо, якщо про неї щось можуть сказати знайомі. Та й пошукові системи допоможуть у цьому.

 

Якщо вирішено звернутись саме до студії – варто звертати увагу на розробників тих сайтів, які сподобались. Здебільшого інформація про це є на сайтах. До речі, не є дивиною випадки, коли одна студія робить сайти для компаній-конкурентів. При виборі веб-студії треба переглянути портфоліо: загальну кількість та якість виконаних проектів, частоту виходу нових розробок.

 

Висновки

 

При виборі виконавця для свого проекту варто оцінювати всі можливі фактори. Не завжди робота з веб-студіями виправдовує очікування та витрачені кошти. В той же час, гарний фрілансер здатен виконати навіть досить складне замовлення у досить стислі терміни й за пристойні гроші.

 

Дякую за увагу. І, звісно, чекаю ваших доповнень і пропозицій.

 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір