Скандал навколо митрополита Ризького, очільника Латвійської православної церкви (підпорядкована Московському патріархату) Олександра Кудряшова вкотре доводить, що Петро Порошенко мав рацію у питанні необхідності створення незалежної української церкви.

Петро Порошенко, Вселенський патріарх Вартоломій

Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив політолог Олексій Голобуцький.

“Створення незалежної української церкви, яким так активно займається президент Порошенко, – це питання не тільки релігії, а й державної безпеки. Кілька днів тому Латвія відкрила архіви КДБ, в яких містилася картотека агентів, резидентів і явочних квартир. Серед них виявився і Олександр Кудряшов, який нині очолює православну церкву Московського патріархату в Латвії”, – написав Голобуцький.

За його словами, Олександра Кудряшова КДБ завербував ще в 1982 році. На думку політолога, навряд чи Кудряшова ставили перед вибором “стукати” або “отримати вишку” – швидше за все це була особиста ініціатива.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЕКСКЛЮЗИВ – Чорногорська церква сподівається отримати автокефалію за прикладом України

“В принципі, давно вже не секрет, що в СРСР церква стала фактично відділом КДБ, і священики справно й регулярно носили туди доноси на своїх парафіян. За чверть століття по розпаду Союзу ситуація не особливо змінилася – тепер ці ж священики ходять в російське ФСБ. І в цьому вся суть Московського патріархату: під православними атрибутами ховається безліч “гебешників“, стукачів і шпигунів. Вони готові стукати будь-яким господарям: старим радянським чи нинішнім російським. Мабуть, без цього жити вони просто не можуть”, – вважає експерт.

Це одна з причин, чому Україні справді необхідна власна незалежна православна церква. Як зазначив політолог, “українська церква має бути без стукачів і любителів “російського світу”.

“І саме тому я підтримую пропозицію Порошенка створити свою церкву – незалежну українську церкву – і врешті-решт покінчити з “ефесбешниками” в рясах, які займаються тільки стукацтвом і пропагандою”, – підсумував Олексій Голобуцький.

Поділитися:
 • 140
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  140
  Shares