Майдан стоятиме щонайменше до 28 січня, – опозиція

Майдан стоїть вже мало не місяць. Влада фактично не виконує його вимоги. Більше того, у зв’язку з виборами на п’яти проблемних округах та продовження переслідувань активістів Майдану цих вимог не стає менше. У вас через це не з’являється настрою безнадії?

 

[adsense_id=”1″]

Олег Тягнибок: Зовсім не з’являється. Основне, що має Майдан, – це його дух, якого не було на раніших акціях протесту.

Людей влада настільки дістала, що майбутнє протистояння на вулиці зараз залежить не від якихось кроків політичних партій, а від думки громади, думки людей. А люди не відступляться, доки не будуть виконані їхні вимоги.

Ми можемо сказати, що влада вже похитнулася. Як би там не було, але спочатку не маючи бажання нікого випускати з арешту, все-таки 12 чоловік відпустили.

Другий момент – вперта влада, яка ніколи в житті своїх не здавала, відсторонює не останніх людей в своїй ієрархії – Сівковича, Попова і Коряка.

Чи це задовольняє Майдан? Ні, не задовольняє. Майдан далі вимагає кримінальної відповідальності для тих, хто віддавав і безпосередньо виконував ці накази.

Інша справа, що зараз вони починають поступово відмотувати назад. Ми розуміємо, чому – бо між олігархами в середовищі Януковича йде протистояння і боротьба. Вони відіграли крок назад по Клюєву, але, як би там не було, три чиновники вищої і середньої ланки були названі.

Тому я не вважаю, що є якесь відчуття апатії чи безвиході.

Люди чітко розуміють, заради чого вони стоять. Люди розуміють, що треба стояти, бо це стояння є тиском на владу. Що треба блокувати, бо блокування є так само тиском на владу.

А те, що з’являються нові вимоги, – це проблема влади, яку вони створюють самі собі.

ВВС Україна

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір