Ось-ось почнеться вступна кампанія 2014 року. Абітурієнти збирають останні документи, підписують довідки та вибирають, куди їм все-таки вступати. Як показує практика, іноді можливість навчатися в омріяному виші залежить не лише від балів ЗНО та атестату, але і від… швидкості.

Вступна кампанія цього року дещо відрізняється від минулорічної. І в першу чергу – своїми термінами. Якщо минулого літа в цей же час абітурієнти вже атакували приймальні комісії, то цього – весь процес відтягнули на 10 днів.

Причиною стали події на Сході, адже випускники шкіл Донецької та Луганської областей здавали зовнішнє незалежне оцінювання пізніше за інших. Тому приймальні комісії університетів будуть чекати на своїх майбутніх студентів з 11 липня і до 1 серпня включно.

Здається, що три тижні – досить невеликий термін подачі документів, адже треба вистояти величезні черги, ще й не в одному університеті. Але вирішити цю проблему досить вдало допомагає Інтернет. Ще з 2012 року була запроваджена електронна форма подачі заяв, яка значно спрощує систему вступу. Адже тепер можна спокійно сидячи вдома офіційно стати абітурієнтом. Така система є дуже зручною і підходить усім, окрім пільговиків: їм необхідно власноруч принести документи до приймальної комісії. Якщо вже ви побачите своє прізвище серед рекомендованих до зарахування, то все одно вам потрібно буде приїхати до вишу із оригіналами документів.

Слід зазначити те, що закінчити школу із золотою медаллю та скласти всі тести на 200 балів – не означає вступити туди, куди бажаєш. Навіть найрозумнішим дорога до омріяного вишу буде зачинена, поки не буде зібраний досить важкенький пакет документів. Тому треба бути не лише розумним, але і спритним: вирішальними іноді бувають навіть хвилини, за які ви можете встигнути (або ні) подати документи. Тому абітурієнти набирають повні легені повітря і стають на старт, а от хто з них встигне добігти до фінішу – покаже час.

Надія Саковська
nadin.che21@yandex.ua

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment