США просять Росію стабілізувати ситуацію в Україні. Чекаємо російських танків?

Сполучені Штати просять Росію застосувати свої важелі впливу для стабілізації поточної ситуації в Україні.

 

[adsense_id=”1″]

Про це під час зустрічей з російськими посадовцями заявила помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд. Переговори відбулися із заступниками російського міністра закордонних справ Рябковим та Мєшковим і з помічником російського президента Ушаковим.

У провідних американських засобах масової інформації опублікували деякі деталі цих перемовин, що відбулися в Москві, а також короткі коментарі від посадових осіб американського державного департаменту. «Пані Нуланд прагнула досягти того, щоб Російська Федерація таки погодилась взяти участь у досягненні порозуміння між Україною та МВФ. Вашингтон також зацікавлений у тому, щоб російське керівництво використало свій вплив на українських очільників для врегулювання конфлікту між владою та опозицією. Важливо, щоб ці події відбувалися без застосування сили, щоб не було ескалації конфлікту», – повідомляють американські ЗМІ.

До цього ж закликав Януковича й віце-президент США Джо Байден під час особистої розмови напередодні. Пан Байден наголосив на важливості збереження спокою та ігнорування провокацій з обох боків.

Що ж до Вікторії Нуланд, то вона відвідувала Україну минулого тижня, коли відбувалася зустріч ОБСЄ. Під час заходу вона бачилася з опозиціонерами й намагалася вплинути на ситуацію.

На відміну від європейських, американські офіційні особи та ЗМІ досить довго обирали ту позицію й тональність, з якими вони реагуватимуть на події в Україні. Тож тепер своєю підвищеною активністю США намагаються надолужити час. Схоже на те, що Вашингтон прагне стати посередником і максимально широко використати дипломатію для примушення сторін до переговорів, при цьому чітко вказуючи на підтримку євроінтеграції України.

Між тим, 10 грудня українські події обговорять депутати російської Державної Думи. Нижня палата парламенту РФ заслухає проект постанови про ситуацію в Україні, де має бути висловлене їхнє ставлення до Євромайдану.

Якщо Росія відчує певний “карт-бланш” із боку США, то цілком можливий звичний для “північного сусіда” силовий варіант впливу на Україну. Адже сигнали світової спільноти Росія розуміє здебільшого так, як вигідно їй, а не так, як того прагне світ. Вплив на Україну з боку Росії може виявитись і танковим…

Степан Сердюк

 


 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір