Маразм у справі Тетяни Чорновол

Вночі 25 грудня було скоєно жорстокий напад на журналістку та активістку Євромайдану Тетяну Чорновол. Близько дванадцятої ночі у Борисполі, коли активістка своїм авто поверталась додому, троє чоловіків на Porsche Cayenne почали «таранити» авто журналістки, після чого зупинили її, витягли з машини та жорстоко побили.

[adsense_id=”1″]

Чорновол доправили до лікарні «Борис», де жінку повезли на рентген (оскільки сама вона пересуватись після побиття не може), а потім поклали в реанімаційне відділення. У жінки понівечене обличчя, зламаний ніс у семи місцях, струс мозку, внутрішній крововилив, численні гематоми… при цьому всьому її намагаються зробити винуватицею власної трагедії.

Правоохоронні органи почали кримінальне провадження за ч.2 ст.296 (хуліганство). Міліціонери також знайшли трьох підозрюваних чоловіків у звірячому побитті журналістки. Не варто зараз говорити про всі подробиці дій тих людей тієї страшної ночі, яка сколихнула хвилю нових масових протестів та обурення населення.

Треба сказати про недолугість самої системи. Звичайно, Україну не чекає ніяка Європа, її чекає «бандитський Петербург», бо тільки в такому середовищі можливі події, які ми бачимо сьогодні. Недолугими є й самі міліціонери, як складова всієї маразматичної системи. Відкрити справу за статей «хуліганство», коли журналістка побита до півсмерті. Це треба мати талант порівняти звіряче побиття з затоптаним квітником, чи крадіжкою пляшки води. Затримані, як не дивно, своєї вини у скоєному злочині не бачать, а то й взагалі не визнають. Головна їхня версія говорить про те, що Тетяна сама винна в своїй реанімації, мовляв жінка створила ДТП, підрізавши Porsche Cayenne, який власники збирались виставити на продаж, а потім намагалась втекти від правопорушення.

Варто відзначити, що Порш набагато ціліший, ніж майже розтрощений Джип Чорновол. Найцікавіше, що опублікований в мережі відео реєстратор зафіксував лише «підрізи» та «тарани» злочинців, але ж саме їм вірить і міліція, і велика частина населення, скидаючись на те, що активісти вирізали причетність Тетяни до ДТП.

Розглянемо цей варіант. Дівчина ненавмисно, можливо, і підрізала хлопців, то невже на вулиці 90-ті?.. Та і взагалі, чи не маразматично розглядати побиття до напівсмерті через ДТП, коли журналістка відкрито писала про махінації «Януковича і Ко», коли вона відверто описувала діяльність того ж Захарченка, Клюєва та Льовочкіна, а на недавньому виступі на Євромайдані оприлюднила факт про операцію «сім’ї» на два мільярди? І хтось ще досі думає про те, що жінку покалічили через «підріз»?..

Ситуація створила багато балачок навколо себе. Хтось говорить про замовлення самої опозиції, хтось про причетність того ж Захарченка, хтось про те, що напад був новою провокацією. Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова взагалі сказала «прекрасні» слова на кшталт «Якщо Тетяна в реанімації, це ще не значить, що її стан важкий». Звичайно не важкий..це ж просте хуліганство. Ясно те, що, якби не замилювали регіонали очі людям про подальший розгляд асоціації, якби вони не виправдовували зв’язки з Росією, без рішучих дій Україну чекає вже згаданий «Петербург». Тому, зараз, як ніколи, опозиція, чи Народне Об’єднання Майдану повинне прийняти радикальніші методи та дії, а не збирати традиційне народне Віче з пустими закликами «Банду геть!».

Галина Субота

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір