SOSпільство благодійників

Всі люди різні...

Людей групують. Людей складають у різні шухлядки відповідно до політичних переконань, релігійних поглядів, музичних вподобань, знаків гороскопу, стилю одягу тощо. Людей ділили, ділять і ділитимуть, бо ж треба якось їх розрізняти.

 

Пропоную ввести нову категорію у всесвітнє коло поділу — обіцянкоспроможність (або ж словодотримуваність), аби заглибитись у те, хто, що навіщо і як часто нам обіцяє. Типів, традиційно, три.

 

Рибоподібні. Таких легко впізнати у натовпі. Основною рисою їхньої зовнішності є… непримітність. Так, кажу про людей, які не відрізняються дорогим одягом, цікавими зачісками, особливостями вимови тощо. Як же їх вичислити? Дуже просто — вони завжди кудись поспішають. Якщо бачите людину з великою торбою на плечах, в якій імовірно поскладані ноутбук, фотоапарат, пустий гаманець і змінне взуття, знайте, повз вас щойно пробіг представник класу рибоподібних і ваше щастя, що виявились ви поза його увагою.

 

Зображення - artbytav.ru

 

Що поганого у рибоподібних? Передусім те, що природжені вони плавати, але живуть думкою про те, що колись та й зможуть літати. Більше того, вони вперто переконують світ навколо, що таки літають. Такий собі масовий гіпноз. Щодо обіцянок, то це основне джерело їхнього сповненого комфорту життя і гарного заробітку. Людина-риба постійно щось комусь обіцяє. Частіше навіть обіцяє кільком відразу одну й ту ж річ чи послугу. Єдиною перевагою таких істот є їхнє вміння переконувати і завойовувати довіру звичайних жителів планети Земля.

Чим же закінчуються обіцянки про щасливе майбутнє, купи грошей і вічне визнання? Дурню зрозуміло, що ніхто нічого не виконує, обіцянки переростають у пропозиції, пропозиції закріплюються спиртними напоями і останнім шматком шоколадки за сім гривень. Якщо добре усе продумати і перетворити одну випадкову зустріч на регулярні зібрання, згуртувати десяток людей з ватою замість мізків, періодично доливати у їхню каву чогось солоденького і дати всьому цьому товариству гучне найменування, то про обіцяне забувають вже десь після третьої зустрічі. З’являються усе нові й нові перспективи розвитку, ви відчуваєте, як змінюєте світ навколо.

Але не забувайте, з чого все починалось. Успішну людину з вас зліпив саме рибоподібний і тепер ви в боргу перед ним до кінця життя. Звідси, ви зобов’язані віддавати йому останню одежину, звітувати про кожен ступлений крок і вклонятись при кожній випадковій зустрічі. Головне те, що ви повинні мовчати. Про роботу вашої мегапопулярної організації не повинен знати ніхто, окрім вас і вашого боса, від якого вже попахує рабовласницькими намірами. Ви повинні й далі вперто вірити у те, що колись вам обов’язкового заплатять за роботу, ви станете відомим і життя піде своїм шляхом. А поки що ви маєте право мовчати. Так-так, бо все, що ви скажете таки використають проти вас.

 

Голібосідодомудалеко . Саме так — без пробілів і розділових знаків, бо саме в такий спосіб, швидко й нерозбірливо вони відповідають на запитання: “А де ти мешкаєш?”. Можна ризикнути і спитати, звідки походить його родина і яким чином він керує такою серйозною компанією, але голийбосий знову заховається у свій прозорий панцир і звідти ви почуєте: “Який світ несправедливий! Треба щось змінювати. Я вам допоможу”.

Ви ніколи не дізнаєтесь, де і з ким спить така людина, якими заслугами отримала у спадок дві квартири та автівку і які в неї наміри стосовно вас. Не хвилюйтесь, дізнаєтесь, бо правда рано чи пізно спливає. Майже завжди і майже навіки. Те, що спливло згодом прояснює усі досі незрозумілі події та явища.

 

Зображення - studikam.ru

 

 

Який вигляд мають такі люди? Вони не поспішають, на відміну від попередніх. Вони роблять усе дуже повільно, чим намагаються виграти час і накопичити якомога більше жиру під шкірою, бо, не забуваймо, зима. Голібосі обіцяють не менше, аніж представники попереднього класу, але відмінність полягає в тому, що обіцянки свої завжди виконують. Так, завжди. Вони готові спалити все навколо, але обіцяне втілити в життя. Правда, роблять вони це не задля твого блага, а заради власної вигоди. Усі, звісно, залишаються щасливими, бо обидві сторони здобули те, чого хотіли.

Але не дивуйтесь, якщо одного ранку, коли увімкнете телевізор, звідти вам помахає носовичком отой голийбосий, який, як виявилось, вчора обідав з президентом. Ну, що ж, сльози витріть, бо ви самі винні — не треба було ділитись ідеями про те, як збудувати світле майбутнє для держави. Хоча, ви маєте привід для радості — вашу думку почули. Більше того, її взяли до уваги і саме за вашою схемою змінюють економічне (правове, культурне, мовне) становище в державі. Ви — геній, а геніїв визнають лише після їхньої смерті. Тому насолоджуйтесь білосніжними зубами свого колишнього поводиря і кумира, ніжно погладжуючи жабу, що причаїлась глибоко-глибоко в душі.

 

Мухослони. Звідки така назва? Зараз усе поясню. Мухослонів усі використовують, але цей факт дає підстави вважати їх куди кращими за два попередні види. Мухослонів завжди розуміють неправильно: їхні добрі вчинки вважають підлабузництвом, а критику з їхнього боку трактують як зраду. Що цікаво, мухослони не здаються і знову щось комусь намагаються довести. Як результат доводять їх. До істерики.

 

Зображення - illustrators.ru

 

Таких людей важко виокремити серед сотень інших. Є серед них такі, які збирають “майдани”, є й такі, яким вдома строчити книги за радість. І перші і другі працюють на благо… інших. Дивина, чи не так? А ви вже, певно, й не вірили, що існують такі люди, голова яких забита не лише грошима-презервативами-вигодою. Відкрию таємницю: вони існують і їх багато (не більшість, а багато). Іще один беззаперечний плюс мухослонів — вони не дають обіцянок. Не те, щоб взагалі нічого не обіцяють, а просто намагаються бути з цим ділом обережними. Ех, вони романтики і прихильники сюрпризів. Їм цікаво дивитись на реакцію людей, яким раптово виплатили соціальну допомогу чи подарували новий рюкзак. Вони цінують усмішки і почуття гумору. У виборі між багатством фізичним і духовним, оберуть друге, що зовсім не дивно. Їхнє мовчання — ознака роздумів. І найчастіше вони думають над тим, чим би то іще той світ здивувати. Якщо можна так казати, то їхнє суспільно-політичне становище обернено-пропорційне до становища двох попередніх видів: усі радіють, коли їм погано, а коли їм щастить, то світ навколо обливається сльозами. Світ обливається сльозами, а мухослонів обливають брудом. Зрештою, ті відчайдухи знову потрапляють у неприємну ситуацію, а світ навколо знову шкірить зуби.

 

От бачите, не одним вам погано живеться. А щоб подолати духовну (разом з нею й матеріальну) кризу, не треба надзвичаних здібностей шукати. Аби стати успішним, незалежним і, головне, віднайти спокій (не вічний), варто просто перестати сподіватись на виконання даних вам обіцянок. Уявіть, що не існує такого поняття, як обіцянка і ставте крапку тут. Допоки наше суспільство не припинить вестись на дешеві “розводи”, до того часу одні вмиратимуть з голоду, а інші — від переїдання. А сподіватись, панове, треба на свої сили і Божу допомогу, а не на подачки з боку благодійників. Усім же відомий вислів про те, що “не загубиш — не знайдеш”? Так-от, боятись треба, певно, не поразок, а таких-от знахідок. Бо ж існує така вища сила, яка підкидає тобі допомогу, аби потім забрати душу. Будьте обережні і тримайте душу при собі.

Юлька Гриценко

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір