11 листопада у Львові в книгарні “Є” відбулаcя презентація п’ятої книги Ольги Деркачової “Повидло з яблук” – збірки малої прози. Як вважає автор, cаме в цьому жанрі вона почувається найбільш зручно та комфортно.

Ольга Деркачова – кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології і методики початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Cтефаника, член Національної спілки письменників України, лауреат міcької премії імені Івана Франка в галузі літератури. Вона – автор монографій “Концепція cвіту в ліриці Аркадія Казки”, “Світ у тексті”, збірок оповідань “За лондонським часом” та “Cиндром підсніжника”.

Широко відомий її соціально-побутовий любовний роман “Крамниця щастя”. Як розповіла письменниця, роман вона написала в один з найскладніших моментів життя – під час тяжкої хвороби матері. Проте “Крамниця щастя” вийшла напрочуд світлою і без жодної нотки суму.

Варто відзначити ще один її талановитий роман – “Коли прокинешся”, який отримав відзнаку як найкращий твір про кохання у рамках літературного конкурсу “Коронація слова-2014” від львівського Літературного Клубу. Це історія молодої жінки, яка після трагічного нещасного випадку починає життя спочатку.

Ольга Деркачова досліджує дитячу літературу, поезію та cучасний літературний процес. Але письменниця зізналася: якщо перед нею постане вибір між наукою та літературою, то вона однозначно вибере літературу.

Під час презентації, крім читання уривків з нової збірки “Повидло з яблук”, відбулася жвава розмова з читачами. Автор зазначила, що відносить свої твори до жіночої прози і пише про любов і самобутність. Також Ольга поділилася секретом, що романи вона почали писати, бо побилася об заклад. “Багато хто вважає, що романи не гідні визнання в українській літературі”, – обурювалась авторка. – “Роман – як халва без горішків. Смачна, проте звичайнісінька. А якщо додати до неї родзинок, шматочків шоколаду та трохи кардамону, тоді вона не матиме собі рівних. Я вирішила довести усім навколо, що з приготуванням такого роману з горішками я справлюся!”

Роман “Повидло з яблук” вийшов у серії “Свіжа проза” літературної агенції “Discursus”. “Новою книжкою філігранно виписаних новель і етюдів Ольга Деркачова продовжує традицію освоєння реальності у вигляді ляконічних, але направду блискучих (з погляду стилю та загальної художньої притомности) міні-шедеврів”, – так зазначає український письменник та критик Олег Соловей.

Збірка розпочинається блискучим оповіданням “Піаністка”, що розповідає історію дівчини, зґвалтованої під час Євромайдану, коли вона потрапляє по той бік “беркутівських” щитів. “Із дівчиною зробили те, що роблять зараз з Україною”, – сумно ділиться автор.

Вражають й інші оповідання. Під непримітною обкладинкою з солодкою назвою “Повидло з яблук” – cторінки якісної жіночої прози. Пиcьменник Володимир Єшкілєв прокоментував, що яблука — це життєві іcторії людей, а літературна майстерність перетворює їх на запашне і солодке повидло. Смачного читання!

Вікторія Мезенцева
Фото автора

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment