У серпні цього року Україна відзначає 100-ліття з дня створення легіону Українських Січових Стрільців. З цієї нагоди у столиці Галичини на Янівському цвинтарі біля Монументу Українському Січовому Стрілецтву відбулась ювілейна урочистість.

“Пам’ятаймо, що нація остаточно гине лише тоді, коли останній чоловік, належний до неї, не визнаватиме її. Це трагедія. Я задоволений, що сьогодні тут людно. Ми повинні закликати наших співвітчизників обов’язково зрозуміти, що таке війна. Війна іде велика. Ми всі повинні взятись за руки, поки не пізно, і сильно тримати прапор нашої Української держави”, – привітав присутніх голова Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих Петро Франко.

Січові_Стрільці

Своєю чергою Андрій Садовий, міський голова Львова зазначив: “Сьогодні ми відновлюємо історичну справедливість. Всі ці хлопці і мужі, які полягли й тут поховані, йшли в бій з нашим прапором. Але там, на небі, їм було трошки моторошно, що тоді цього прапора не було на українській землі. Ми будемо робити все можливе і неможливе, щоб більше уваги приділяти патріотичному вихованню, військовому вихованню наших дітей. Це питання життя або смерті. Незалежність не дається просто так. За неї треба воювати кожного дня. Адже в Біблії не записано, що Україна має бути незалежною державою. Це війна кожного дня. Дякую усім за вашу мужність, твердість, силу. Слава українському Січовому Стрілецтву, слава нашим героям, які сьогодні воюють на Сході, слава Україні!”

DSC_1107

Натомість Андрій Шевців з об’єднання “Самопоміч” нагадав присутнім, що 100 років тому в український Легіон Січового Стрілецтва було зведено такі молодіжні організації як “Пласт”, “Сокіл”, “Січ”. Вони стали у боротьбу з тодішнім окупантом – Російською імперією. Але історія має здатність повторюватися. Минуло сто років, і сьогодні наші добровольці, наші українські військові знову ведуть таку ж боротьбу.

УСС

Відтак з ініціативи об’єднання “Самопоміч” було встановлено прапор над Меморіалом Українського Січового Стрілецтва. Сьогодні “Самопоміч” залучає багато організацій, громадських формувань, які працюють у місті, аби допомогти українській армії. На урочистість запросили школярів, юних патріотів із “Пласта” та “Спадщини”, щоби нагадати їм про те, як потрібно жити, як потрібно працювати й що сьогодні потрібно робити в умовах неоголошеної війни.

Ігор Галущак
igala@ukr.net
Фото прес-служби ЛМР

DSC_1125

DSC_1133

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment