Платіжки за газ, які українці отримали у січні – законні, їх треба оплатити.

Про це голова Громадської ради Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Василь Котко сказав в ефірі “Громадського”.

“В сьогоднішній ситуації, все, що виставлено облгазами, воно так би мовити законне. Це законна ціна на газ, законні норми споживання, які тепер суд підтвердив. Це абсолютно законні платіжки і споживачам треба, на мій погляд, за цими платіжками платити”, – сказав Василь Котко.

За його словами, після встановлення урядом нових норм споживання газу переплачені кошти мають повернути.

“Як ця ситуація буде вирішуватись? Далі Кабінет міністрів повинен затвердити норми споживання більш-менш нормальні… І тоді облагази змушені будуть і зроблять перерахунок платіжок… Якщо була переплата, то в такому разі споживачам ці кошти мають повернути”, – пояснив Котко.

Платіжки за січень було розраховано на підставі норм споживання, встановлених постановою уряду №619 від 8 червня 1996 року в редакції від 1 жовтня 2014 р., яка набула чинності замість скасованої через порушення регламенту №203.

Наприкінці листопада 2018 року Касаційний адміністративний суд Верховного Суду скасував дію встановлених постановою Кабміну №203 норм споживання природного газу для побутових споживачів без лічильників.

Скасованою постановою норми споживання газу були встановлені на рівні 3,3 куб. м на одну людину для домогосподарств із газовою плитою і центральним гарячим водопостачанням; 5,4 куб. м – із газовою плитою, без центрального гарячого водопостачання і водонагрівача; 10,5 куб. м – із газовою плитою та водонагрівачем. Постановою №619, що знову набула чинності, норми встановлено на рівні 9,8 куб. м, 18,3 куб. м та 23,6 куб. м на одну людину відповідно.

При цьому “Нафтогаз України” заявив, що такі платіжки – результат саботажу “регіоналів”, що сидять у постачальних компаніях і створюють провокації перед виборами.

Поділитися:
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

Leave a Comment