“Шукалка” вже працює

Довго я чекав запуску цього пошуковика, а ось так якось непомітно він вже розпочав працювати. І не повідомили 🙂

 

"Шукалка" нарешті працює!

 

Трішки вже спробував освоїтись у “Шукалці“, перші враження досить приємні. І дизайн, і наповненість допоміжними сервісами досить непогані. Не дуже мене порадувало те, що пошук базується на технології Яндекса. Звичайно, у дрібниці й таємниці роботи сервісу я не посвячений, але маю таку думку: угода про використання пошукової технології Яндекса, напевне, дешевша, ніж аналогічна угода з Google, оскільки Яндекс усіма засобами й методами намагається відвоювати український ринок. Тому й працює “Шукалка ” на Яндексі. Але це – чисто НМД.

 

Крім цього, загальна кількість результатів пошуку відсотків на 20-30 більша за результати пошуку Яндекса, тож цілком вірогідно, що використовується й ще якийсь пошук. Принаймні, на сайті написано, що пошук здійснено за допомогою технологій “Шукалки“, Яндекса, Bing і ряду інших пошукових систем.

 

Шукалка” має власний індекс ресурсів мережі, але ручне додавання сайтів наразі не передбачено. Тобто – чекайте, доки ваш сайт потрапить до індексу. До речі, я б може й ще не знав про те, що пошуковик вже працює, якби вчора з “Шукалки” не трапилося два переходи на “Український інтернет“.

 

Найбільш “підкупає” те, що адміністрація обіцяє: а) не збирати персональних даних користувачів, і б) 30% від своїх прибутків переказувати дитячим будинкам. Напевне, враховуючи пункт б) все ж варто користуватись цим пошуком.

 

Інтерфейс досить зручний, хоч і незвичний. В принципі, мені здається, що з часом він ще спроститься, піде шляхом тих же Google і Яндекс – буде більше мінімалізму й простоти. Наразі розробники намагались зібрати всі потрібні служби й ресурси на одному сайті. Це теж підхід, має право на життя.

 

Зовнішній вигляд

 

Висновок: нарешті давно анонсований український пошуковик почав працювати! Для себе вже вирішив, що буду достатньо часто ним користуватись, як мінімум – заради підтримки національного виробника 🙂 Як воно буде далі – побачимо. 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір