Штурм #Євромайдан таки можливий

Незважаючи на те, що ніхто з нормальних людей не бажає силового розв’язання нинішньої ситуації, з’являється все більше свідчень того, що штурм Майдану силовиками таки відбудеться.

 

[adsense_id=”1″]

Нещодавно ми повідомляли про те, що ймовірність силового придушення припускав голова партії УДАР Віталій Кличко (Беркут розпочинає зачистку Майдану). Також і інші представники опозиційних політичних сил заявили про те, що влада готується до нового “розгону”, Майдан потребує підтримки. Про надзвичайне збільшення присутності військовослужбовців Внутрішніх військ МВС у столиці повідомляють численні очевидці. Найвища концентрація ВВ зараз навкруги Майдану Незалежності та урядових споруд.

Новини Севастополя з посиланням на власне джерело в апараті МВС повідомляють, що 10 грудня не прийдуть на роботу працівники (службовці) апарату Міністерства внутрішніх справ. Джерело вважає, що таке розпорядження пов’язане з тим, що вночі з 9 на 10 грудня відбудеться штурм Майдану Незалежності.

Втім, передислокації військ можуть мати на меті банальне залякування та прагнення “пограти м’язами”. Але Україна ж – не Білорусь, тут не можна просто раз за разом розганяти мітинги. Існує велика вірогідність того, що при спробі застосувати силу до мітингувальників бійці спецпідрозділів нарвуться на адекватну відповідь. Людей з таким самим знаряддям, як у міліції, на Майдані вже досить. Якщо 30 листопада на головній площі країни тисячі студентів протистояла тисяча здорових озброєних дядьків, то зараз проти 3-4 тисяч “червонопогонників” буде 12-15 тисяч протестувальників зі “зброєю пролетаріату”. Результат – очевидний.

Лідери опозиції закликали жінок та дітей покинути Майдан, аби чоловіки мали можливість вільно маневрувати й координувати свої дії, не наражаючи рідних на небезпеку фізичних ушкоджень.

Але все ж є надія, що влада на настільки дурна, щоб під поглядами усього світу, який дивиться на київський Майдан і підтримує українців у їхньому прагненні до свободи, ризикнути на застосування сили до співгромадян. Ще одна кривава акція буде кінцем цього режиму. Хоча, не виключено, що саме на це сподіваються певні зовнішні сили, які прагнуть прибрати Україну до рук.

Тримаймося!

Олег Верешковський
Український простір

 


 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір