На шляху до управлінської цілісності

Львівська міськрада, Інститут міста, Український католицький університет спільно із голландськими експертами з організації «Governance and Integrity Netherlands», нині продовжують реалізацію проекту «Підвищення управлінської цілісності Львівської міської ради».

[adsense_id=”1″]

Слід зауважити, що означений проект є унікальним не лише для України, а й для усієї Центральної Європи. Саме столицю Галичини було обрано фахівцями з Нідерландів для його реалізації серед інших українських мегаполісів, таких як Харків та Київ.

Проект розділений на 3 етапи. На першому відбувається навчання принципів прийняття рішень службовцем у органах місцевої влади. А другий і третій етапи передбачають детальне дослідження внутрішніх процедур і напрацювання рекомендацій для їх зміни та покращення. Зі сторони ЄС, що фінансує проект, його координують експерти голландської компанії Governance and Integrity Netherlands Франц Джеаредс та Рууд Мейдж, які готувались до старту проекту в Україні 3 роки.

Зазначимо, що від початку старту його практичної частини вже відбулося 53 тренінги, у яких взяли участь загалом 606 працівників міської ради. Зокрема, у навчаннях взяли участь міський голова Андрій Садовий, перший заступник міського голови Олег Синютка, директори департаментів та управлінь Львівської міської ради. А протягом 2,5 років всі працівники міської ради візьмуть участь у тренінгах – це приблизно 1300 осіб. «Відтак, ми сподіваємось, що це допоможе учасникам отримати розуміння того, що таке морально правильна дія, і її важливість для чесності місцевої влади. Найважливіше – учасники тренінгів отримають практичний досвід того, як треба використовувати метод моральних суджень у своїй повсякденній роботі», – зазначила Ірина Фогел, керівник проекту з української сторони.

Кожен окремий тренінг триває один день та складається з двох частин. У першій його частині учасники отримують відповідь на запитання «що робить вчинок морально правильним та справедливим щодо інших?», а у другій частині тренінгу учасники вправляються у прийнятті морально правильних рішень на прикладі розбору тих ситуацій, про які розповідають працівники міськради.

Ігор Галущак

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір