Що зупинить Путіна, – польський аналітик

Цього року Росія і Білорусь мають провести спільні військові навчання «Захід-2017». Фахівці стверджують, що частина чи й усі російські сили можуть так і залишитися в Білорусі, що означатиме фактичну окупацію цієї країни.

Наскільки реальний такий сценарій, чого боїться Захід і що може зупинити Путіна, відповів Вітольд Юраш із Центру стратегічного аналізу в інтерв’ю виданню www.fronda.pl.

Вітольд Юраш вважає, що ключове питання в тому, скільки російських військ прибуде в Білорусь, і скільки потім залишиться. Росія замовили 4200 залізничних платформ для перевезення військ і техніки на навчання. Такої кількості вистачить для перевезення армії. Але Білорусь поки що дає згоду лише на 400 платформ, а це вже засоби для доставки лише однієї бригади. Тож все залежатиме від кількості військ, які прибудуть у Білорусь.

Росія може поставити на кордоні з Польщею армію, і це викличе потребу подальшого зміцнення східного флангу НАТО, адже з такими силами Росія може не тільки окупувати Білорусь, а й піти далі – в країни Балтії і Польщу.

На думку Юраша, Заходу необхідно уважно відстежувати масштаб російсько-білоруських навчань, порушувати питання про них на міжнародному рівні. Слід пильну увагу звернути й на Білорусь, підтримувати прагнення білоруської влади до певної самостійності рішень. Можливо, час не звертати на дещо уваги у внутрішньому житті Білорусі, щоб залучити її до питань міжнародної безпеки.

На питання, що ж може зупинити Путіна, Вітольд Юраш відповів, що російська верхівка має чітко розуміти, чим для неї закінчаться небезпечні ігри в геополітику.

«Кремлівська еліта – клептократична за своєю суттю. Це люди, які мають свої вілли десь на Лазуровому узбережжі, там живуть їхні коханки, вони мають рахунки, і всього цього вони не схочуть приносити в жертву. Але, безумовно, військове планування має враховувати найгірший сценарій», – сказав польський аналітик.

Як ми повідомляли раніше, у Польщі почалися спільні зі США військові навчання, спрямовані на посилення двосторонньої військової співпраці й зміцнення східного флангу НАТО. Сьогодні ж навчання ВМС країн НАТО починаються у Чорному морі.

Євген Шкодун

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір