Останнім часом було проведено кілька досліджень про сприйнятливість громадян України до російської пропаганди, результати яких чітко засвідчили: “кисільовщина” більше діє на російськомовних людей.

Отже, за результатами таких досліджень, рівень довіри українськомовних громадян до російської пропаганди значно нижчий за середній, а російськомовних – значно вищий за середній. Загалом російськомовні вразливіші до впливу російської пропаганди у 2,5 рази за українськомовних. Можна припустити, що українськомовні громадяни довіряють російській пропаганді значно менше за російськомовних, бо в українськомовних немає жодних підстав сприймати її як “рідну”. Цей факт пояснює, чому серед українськомовних практично нема сепаратистів.

Разом з тим серед українськомовних рівень підтримки незалежності України – найвищий. Тим часом російськомовні громадяни – чи не єдина соціальна група, в якій рівень підтримки незалежності суттєво нижчий за 50%. Зауважимо, що опитування проводилося, коли на сході України йшли активні бойові дії й рівень патріотизму населення, здавалося б, мав зашкалювати.

Підтвердження ж цих тез можна бачити навіть на прикладі одного з головних пропагандистських інструментів Кремля – радіо і сайту “Спутнік”. Серед 32 мов, якими доступні матеріали “Спутніка”, є навіть білоруська, але – немає української. Навіть кремлівські пропагандисти розуміють безперспективність марнування ресурсів на створення української версії, якої ніхто не читатиме.

sputnik

“Голос Америки” українською – є, “Радіо Свобода” – є, “Німецька хвиля” – є, “Раша тудеї” і “Спутніка” – немає. Відчуваєте, про що це свідчить? Спілкування українською, отримання інформації українською – щеплення від російських збудників зватніння.

Цінуйте рідну мову й підвищуйте опірність до російської пропаганди. Наприклад, як це роблять у Чехії.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment