Стало відомо про черговий перелік продуктів українського виробництва, які “не відповідають високим російським стандартам”. Що ж, це зрозуміло: Україна в стані війни, якість продукції різко погіршилася, росіяни не можуть їсти неякісні українські продукти.

Дуже неякісні раптом стали і польські фрукти та овочі, вироблене в Молдові теж росіянам не до шмиги. Кримські вина, які раніше росіяни називали “відомими на весь світ” і “винами найвищої якості”, у Росії зіпсувалися так, що стали не винами, а “винними напоями”, які продаватися можуть тільки в Криму, на територію ж Росії цим “сурогатам” – зась. Виходить, що у складі України кримські винороби мали доступ до ринку всього СНД і багатьох країн світу, а у складі Росії отримали доступ до ринку… Криму. Прекрасно.

Що сталося з польськими фруктами? Очевидно, що вони “наколоті” тими самими наркотиками, якими свого часу (2004 року) “наколювали” апельсини на Майдані Незалежності. Для громадян Росії такі фрукти й овочі шкідливі, бо через них вони можуть зрозуміти, що є добро, а що – зло. Керівництво Росії це чітко усвідомлює.

Подейкують, що заборонено також дещо з продукції литовських виробників. І недарма – Литва чи не більше Польщі підтримує Україну на її шляху до спражньої незалежності від Росії.

США оголосили Україну своїм союзником. Вочевидячки, Росія перестане купувати “Форди” та інші “Черокі”. ВАЗ упорається з завданням покриття попиту на якісні автомобілі.

Девід Кемерон дозволив собі розкритикувати Росію за її бездіяльність у питанні деескалації конфлікту на сході України та відведенню військ з України та від кордонів. Варто очікувати, що росіяни не зможуть купувати і британських товарів? Варто.

Що далі?

Усе просто. Із відмовою України купувати газ Росія зазнає велетенських фінансових збитків – це сумно, але наша країна була клієнтом, який у “Газпрому” купував найбільше газу. Тож збитки не просто велетенські – гігантські. Так, ми потерпаємо без газу, але потихеньку диверсифікуємо джерела постачання енергоносіїв.

Україна протягом тривалого часу була основним постачальником харчових продуктів до Росії. За деякими позиціями українські продукти перекривали російську продукцію утричі. Через відмову Росії купувати харчі з України та деяких інших країн північному агресивному сусідові загрожує що? Правильно, голод.

І якщо газ можна замінити мазутою, вугіллям і електричною енергією, то хліб і м’ясо замінити газом не можна. А їсти хочеться навіть великим росіянам. А обсяги продажу із посиленням санкцій тільки знижуватимуться. А їсти хотітиметься все більше…

Анатолій Вишневський

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment