На виконання проекту «Людина епохи Шевченка» у Львові на розі вулиць Ф. Шопена та Є. Гребінки відбулось урочисте відкриття перших з серїї інформаційних таблиць, котрі присвячені польському піаністові та композиторові Фредеріку Шопену та українському письменникові та видавцеві Євгенові Гребінці, які були сучасниками Кобзаря.

Слід зазначити, що ці таблиці міськрада встановлює завдяки своєму партнерові по проекту компанії «Київстар». Вони будуть містити інформаційне наповнення про життя та творчість людини, іменем якої названо вулицю.

Загалом буде встановлено 18 таблиць, зокрема на вулицях Авраама Лінкольна, Фридерика Шопена, Євгена Гребінки, Ференца Ліста, Олександра Фредра, Юліуша Словацького, Корнила Устияновича, Івана Вагилевича, Лева Толстого, Петра Ніщинського, Володимира Антоновича, Лук’яна Кобилиці, Якова Головацького, Марка Вовчка, Олекси Стороженко, Вука Караджича, Карла Брюлова, Михайла Максимовича. На таблицях розміщуватимуть інформацію українською та англійською мовами та відповідний QR-код.

tabluchky1

«Ми дуже раді долучатись до таких акцій, тому що «Київстар» не тільки піклується про спілкування, а й про культурний розвиток наших громадян. Ці таблички можуть розповісти багато цікавого про діячів, що жили в епоху Шевченка. Також більш детальну інформацію можна дізнатись за допомогою QR-коду, який можна прочитати через відповідну програму на вашому телефоні», – розповідає Ірина Пацевко, менеджер зі зв’язків з громадськістю компанії «Київстар».

За словами ж заступника начальника міського управління культури Ірини Магдиш, встановлення інформаційних таблиць дозволить мешканцям Львова дізнатись більше про тих діячів культури, які творили у добу Шевченка: «Мета нашої акції – акцентувати увагу львів’ян і гостей нашого міста на тому, що у Львові є багато вулиць, які названі іменами людей, котрі були сучасниками Шевченка. Дуже часто це дивує мешканців, тому що ми рідко пов’язуємо, приміром, імена Шопена та Шевченка, а насправді це були постаті, які жили в один час, в один історичний період. Вони, можливо, читали однакові книжки, бували в одних і тих самих місцях. І важливо, щоб це було не лише в центрі міста».

Ігор Галущак
igala@ukr.net

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment