У сфері енергозбереження щось таки робиться

Минулого року Україна отримала від Європейського Союзу 15,6 млн. євро на енергоефективні проекти. Про це повідомив заступник голови Держенергоефективності України Сергій Дубовик на підсумковій прес-конференції. «Європейською комісією прийнято рішення про переказ 2-го та 3-го траншів у розмірі 10 млн. євро та 5,6 млн. євро відповідно. Наразі кошти конвертовано в національну валюту й вони знаходяться на рахунках казначейства», – додав заступник очільника відомства.

[adsense_id=”1″]

Аби скористатися грошима, виділеними ЄС на енергоефективні проекти, нині Агентством розробляються зміни до Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки». Наразі спільно з регіонами вже підготовлено 490 проектних пропозицій на загальну суму близько 1,3 млрд. грн., які передбачається реалізувати в рамках Програми. Загалом на реалізацію програми з енергоефективності, на поточний рік, передбачається фінансування у розмірі майже 500 млн. грн. З них 324,8 млн. грн. – кошти 1-го траншу бюджетної допомоги Європейського Союзу в раках Угоди про фінансування програми «Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії». А з початку реалізації регіональних програм (2010 р. – 1 півріччя 2013 р.) впроваджено близько 18 тис. заходів з енергоефективності та енергозбереження. У результаті зекономлено близько 5,7 млрд. м куб. природного газу. За перше півріччя 2013 року досягнуто його економії на 0,92 млрд. м куб.

Збільшились і потужності об’єктів відновлюваної енергетики, які працюють за «зеленим» тарифом. На 1 січня 2014 року, встановлена потужність об’єктів відновлюваної енергетики становить 1,2 ГВт. У 2013 р. було введено в експлуатацію 539,1 МВт, що на 50,6 % більше від потужності, введеної у 2012 році. Все це дозволило минулого року виробити понад 1,5 млрд.кВт/год. «зеленої» енергії (без урахування великих ГЕС).

Як повідомила прес-служба Агентства, з метою стимулювання підвищення енергоефективності минулого року цією установою розроблено та підготовлено 9 проектів нормативно-правових актів, серед яких проект Закону України «Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів», який схвалено Урядом та внесено на розгляд Верховної Ради України та 2 проекти Національних планів дій: проект Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року та проект Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року.

Ігор Галущак

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір