Українські атомні електростанції нині генерують майже половину вітчизняної електроенергії, п’ята частина якої є вагомим енерговнеском Рівненської АЕС. Сьогодні колектив поліського енергетичного гіганта налічує понад вісім тисяч працівників.

Проте використання на атомних електростанціях високих технологій потребує жорстких вимог до персоналу. Донедавна на РАЕС постачав своїх вихованців і Севастопольський університет ядерної енергії та промисловості (СНУЯЕтаП). Нині за бажанням його студенти переводяться, зокрема, до Національного університету «Львівська політехніка» та Вінницького політехнічного університету.

– Випускники цих ВНЗ за розподілом повертаються до нас, – пояснює процедуру їхнього працевлаштування начальник відділу кадрів ВП «Рівненська АЕС» Олександр Остаповець, – та за позитивним висновком співбесіди з керівником підрозділу, психофізіологічного обстеження, медогляду отримують спрямування на роботу. Відтак, минулого року на РАЕС ми працевлаштували 24 випускники КПІ та СНУЯЕтаП. Цього року очікуємо вже 28 молодих спеціалістів. До того ж на станції проводиться ретельне планування потреби у фахівцях – прогнозне на п’ять років та щорічне уточнене. Хочу зазначити, що молоді спеціалісти отримують усі належні їхньому статусу пільги відповідно до законодавства України. На сторожі прав молодих спеціалістів стоїть й Спілка молоді РАЕС.

Але шлях справжнього професійного атомника непростий. Отож працівники АЕС щороку складають іспити, проходять навчання, тренування, атестації та медогляди. Молоді спеціалісти на початках ідуть в експлуатаційні та ремонтні підрозділи станції й тільки бажання та вміння працювати, навчатись і власна, амбітність допомагають досягти їм професійних висот.

Ігор Галущак
igala@ukr.net
Фото – прес-служби РАЕС

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment