Кандидат у президенти Сербії, голова Ліги соціал-демократів Войводини Ненад Чанак заявив, що енергетичну угоду Сербії з Росією слід розірвати й закликав росіян повернути сербську нафтову компанію “НИС” і “йти додому”.

Слова голови партії наводить офіційний веб-сайт ЛСВ.

“З різних політиканських причин Росії подарували наші рудні багатства, нафту й природний газ разом з усією нафтовою промисловістю. Роки минули, а обіцянок не виконано: Косово незалежне, “Південного потоку” немає. Тож поверніть нам “НИС” і йдіть додому”, – заявив Чанак.

Енергетичну угоду між Сербією і Росією слід розірвати, вважає Чанак, а якщо цього не відбудеться – підвищити ренту на використання надр, щоб вона не була найнижчою в Європі.

“Неприпустимо, щоб рента, яку компанії платять за експлуатацію нафти й газу, в Сербії за законом становила 7%, але цей закон не діяв на “НИС”. Ця компанія, яка перебуває у російській власності, як і раніше платить 3%, а різницю забирають безпосередньо з гаманця Войводини і її місцевих самоврядувань, які несуть збитки від цієї експлуатації і при цьому не мають грошей на вирішення питань водопостачання й каналізації”, – заявив Чанак.

“НИС” ренту за використання надр платить не 7%, а 3%, і лише на цьому громадяни Войводини втрачають щороку 360 млн доларів, що достатньо було б для створення 60 тис нових робочих місць або побудови 150 км дороги через Войводину.

Хто має право від цього відмовитися? Хто має право мовчати й допустити, щоб у ХХІ столітті у нас забирали невідновні ресурси – нафту й газ?

З “Південного потоку” нічого не вийшло, немає ніяких інвестицій у Новісадський НПЗ. Ліга соціал-демократів Вйоводини вимагає відповіді на запитання: коли і хто перевірить виконання інвестиційних зобов’язань і капіталовкладень у “НИС”?”, – каже Чанак.

Вибори президента в Сербії відбудуться 2 квітня. Окрім Ненада Чанака кандидує також чинний прем’єр-міністр Александар Вучич, радикальний націоналіст Воїслав Шешель і ще кілька кандидатів. Фаворитом вважається Вучич.

Володимир Криницький

Поділитися:
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Shares

Leave a Comment