В загребський аеропорт імені Франя Туджмана 17 лютого прилітав літак «Авіаліній Антонова» Ан-124-100 «Руслан» UR-82007.

За інформацією хорватського видання Index.hr, в літак повантажили великі дерев’яні ящики, після чого «Руслан» вилетів у напрямку міжнародного аеропорту Даммам (Саудівська Аравія).

Хорватський портал опублікував і фото літака, на яких чітко видно українські державні символи, реєстраційний номер, назву компанії.

Український Ан-124 Руслан в загребському аеропорту імені Франя Туджмана

Ан-124 Руслан (Україна) в аеропорту Загреба

А вже 19 лютого одне з провідних інформагентств балканського регіону Tanjug з посиланням на той-таки Index повідомляє про цей рейс українського «Руслана», називаючи його російським літаком.

Далі «російський літак» поширюють інші популярні сербські видання, наприклад «Политика» й Blic.

Слід зазначити, що Tanjug і «Политика» в країнах колишньої Югославії мають репутацію надійних і вірогідних джерел інформації, тож не варто сумніватися, що новина про «російський літак» швидко розлетиться багатьма регіональними ЗМІ. На цьому прикладі добре видно, як працює напівправда й маніпуляція фактами в інформаційному полі.

Як раніше повідомляв «Український простір», журналісти провели розслідування, результати якого свідчать, що Кремль наполегливо підтримує Томіслава Ніколича як кандидата на наступний президентський термін у Сербії. За його передвиборчу кампанію Москва готова заплатити до €20 млн.

Володимир Криницький

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 23
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  23
  Shares

Leave a Comment